Rodina gold-bars-2467833_640

Autor: redakce

0

4 důvody proč by každý Čech měl nakoupit investiční zlato

gold-bars-2467833_640

Češi jsou, co se týče investování peněz, poměrně dost konzervativní. Za vhodnou formu investice považují například spořicí účet nebo termínovaný vklad. Tam jsou však úroky tak mizivé, že nepokryjí ani inflaci. Existují i jiné a výnosnější bezpečné metody uložení peněz.

Jednou z těch, na něž vsází právě konzervativní investoři, je investiční zlato. Dříve byl populární názor, že zlaté slitky a mince mají tvořit 10 % portfolia, dnes je toto procento daleko vyšší. Může za to i současná nejistá situace. Právě ta by mohla být impulsem k investování do zlata i pro vás.

1. Zlato skvěle drží hodnotu v krizových situacích

Zájem o zlato se zvedá vždy v dobách krizí, ať už těch ekonomických nebo válečných. A zvýšený zájem je i nyní, před pár měsíci byl dokonce nedostatek slitků, protože švýcarské rafinerie musely být kvůli vládním koronavirovým nařízením na téměř dva měsíce uzavřeny. Dnes je naštěstí český trh opět dobře zásoben. Investiční zlato se k nám vozí ze zahraničí, protože žádná česká mincovna zlaté slitky ani mince vhodné k investování nevyrábí. Produkují pouze pamětní mince, jejichž cena je však zbytečně navýšena o sběratelskou hodnotu, pro investice tedy nejsou vhodné.

2. Zlato je osvobozeno od DPH

Drahé kovy jsou vhodné k investicím podobně jako hodnotné obrazy, diamanty, starožitnosti, veterány atd. Jediné zlato je ovšem, a to i mezi všemi drahými kovy, osvobozeno od DPH. DPH platíte u investičního stříbra, platiny i paládia.

3. Jeho cena opravdu roste

Podívejte se na libovolný graf vývoje ceny zlata a vždycky uvidíte rostoucí tendenci. Světové zásoby zlata se totiž tenčí, a tak je jasné, že se jeho hodnota zvyšuje. Krátkodobé propady se pochopitelně objevují a to jsou chvíle, kdy byste zlato prodávat neměli. Vždy však stačí chvíli počkat.

4. Nakoupíte ho snadno

Navzdory tomu, co si spousta Čechů myslí, je nákup zlata skutečně jednoduchý. Už 17 let ho na našem trhu prodává například společnost, jež provozuje e-shop Zlate-mince.cz. Nemusíte tedy nikam chodit, své zlato si vyberete online a pak pouze vyčkáte, než vám domů dorazí diskrétní pojištěná zásilka.

 
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑