Rodina zenavakci.cz_online_ergo_cz_nahledovy

Autor: KJ

0

5 pravidel výběru správné cestovní pojistky

Dovolenou si jedete užít a určitě nechcete, aby se změnila v horor. Pokud nebudete mít řádné cestovní pojištění, riskujete, že si z dovolené odvezete třeba i několikamilionový dluh. I vám se může stát, že budete potřebovat lékařskou péči. Bez pojistky za ni budete muset platit. S pojistkou nikoliv! Naučte se, jak si sjednat výhodné pojištění na cesty.

1. Sledujte limity

U každého cestovního pojištění udává pojišťovna pojistné limity. Vyjadřují částku, kterou za vás pojišťovna zaplatí. Čím vyšší jsou, tím lépe pro vás. Pro dovolenou v Evropě i mimo ni se doporučují pojistné limity ve výši 5 000 000 Kč. Pojistky s nižšími limity bývají levnější jen o několik korun. Neriskujte a několik korun navíc obětujte.

2. Čtěte podmínky

Než podepíšete smlouvu, přečtěte si podmínky cestovního pojištění. Pozornost věnujte tomu, na co vše se pojištění vztahuje. Je třeba, aby v pojistce byly zahrnuty všechny aktivity, kterým se budete na dovolené věnovat. Čtěte bedlivě, protože někdy pojišťovny definují zdánlivě nebezpečné sporty jako rizikové. Příkladem může být cestovní pojištění na hory – pokud budete na horách i sáňkovat, je třeba si zřídit připojištění.

zenavakci.cz_online_ergo_cz_01

3. Plaťte všechny dny

Hodně lidí se snaží ušetřit, takže do doby pojištění nezahrnuje dny, které tráví na cestě. Nejednejte tak! Při cestování se může přihodit celá řada nepříjemných situací.

4. Připojistěte se

Stačí chvilka nepozornosti a stanete se viníkem nehody. Neúmyslně způsobíte cizí osobě majetkovou nebo zdravotní újmu. Pokud nebudete mít pojištění odpovědnosti, budete muset škody zaplatit z vlastní kapsy. Více se o pojištění odpovědnosti dozvíte tady.

zenavakci.cz_online_ergo_cz_02

5. Sjednejte online

Chcete-li koupit výhodné pojištění za dobrou cenu, sjednejte si ho online. Ušetříte tím peníze i čas. Kolik vás bude pojištění stát? K výpočtu poslouží online kalkulačka cestovního pojištění. Pojištění sjednané online platí od druhého dne a pojišťovna vám k němu jistě nabídne slevu nebo bonus.
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑