Krása & Móda tattoo-3268988_640

Autor: redakce

0

Bolí tetování a další časté otázky

Přemýšlíte o svém prvním tetování, avšak hlavou vám zatím běží jen samé otázky? Pojďme se na ty nejčastější z nich podívat a zodpovědět si je.

Lidé si nechávají udělat tetování z různých důvodů. Potvrdit by to mohli i tatéři ze studia Unholy nabízejícího tetování Praha. Někdo chce mít vzpomínku na důležitou životní událost, další chce tetováním dát najevo nějaký svůj názor, jiní si nechávají dělat stejný motiv s partnerem nebo přáteli. Ať už je váš motiv jakýkoliv, nejdříve vás trochu uklidníme odpověďmi na otázky.

Je tetování bezpečné?

Jestliže se vydáte k renomovanému tatérovi, který dodržuje veškerá bezpečnostní opatření, nemáte se čeho bát. Buďte k němu ale vždy upřímní, pokud se bude tázat na váš zdravotní stav a potíže.

Bolí to?

Bolest je relativní. Každý má jinou toleranci vůči bolesti, navíc jsou místa, kde je tetování podstatně bolestivější než jinde. Uvědomte si však, že mnozí lidé se nechávají tetovat opakovaně. Kdyby byla bolest opravdu tak nesnesitelná, asi by to nedělali.

Kolik tetování stojí?

Záleží na velikosti tetování, počtu barev, daném umělci apod. Bohužel nejsme schopní stanovit nějakou konkrétní částku. Každé tetování je uměleckým dílem a budete ho nosit po zbytek života, proto neváhejte připlatit si za kvalitní tetování. Například Praha tetování nabízí na každém rohu, kvalita jednotlivých tatarských studií se však velmi liší. Vybírejte pečlivě.

Kdy je nejlepší čas na tetování?

Můžete přijít v libovolném měsíci, avšak ideální je zima. Léto je pro pokožku náročnější, vystavujete ji slunci i vodě, zatímco v zimě má víc času na regeneraci.

Je vhodné nechat se tetovat při nemoci?

Rozhodně ne, i kdybyste měli jen rýmičku. Pokud váš imunitní systém není v 100% kondici, tetování odložte. Budete potřebovat sílu, aby se kůže po tetování rychleji uzdravila. Nemluvě o tom, že je nerozumné roznášet svou nemoc a riskovat, že nakazíte tatéra.

U spousty otázek stačí použít selský rozum, případně se můžete zeptat přímo v tatarském studiu, kam se chystáte.

 
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑