Bydlení a rekonstrukce By: emdot

Autor: Hedvika Remová

0

Byt znamená pohodlí, dům volnost, avšak i práci. Co zvolit?

Každoročně se rozhoduje spousta mladých i starších párů či jedinců, jestli se rozhodnout pro nákup domu nebo bytu. Zároveň ti, co nabízí dům či byt k prodeji zvažují, jestli jej nyní prodávat, nebo zatím ponechat pro ratolesti nebo případ, že by bydlení za pár let potřebovali.

Jak se rozhodnout a vyplatí se prodej?

Prodej domu není rozhodně rozhodnutí, které nás stojí pár hodin zvažování. Zvláště u domu, do nějž jsme věnovali svoji práci a čas se rozhodujeme o to déle. Někdy však není zbytí, hypotéka, úvěry, nebo nutnost stěhovat se za prací, rodinou či jiné důvody nás nutí k tomu, abychom dům prodali. A právě tady je dobré zajímat se o to, která společnost, jež nám prodej domu usnadní, nám nejen pomůže, ale sjedná nám zároveň podmínky, které budou akceptovatelné.

Domy, byty na prodej výhodně

Díky nabídkám trhu je možné zajistit prodej bytu nebo domu skutečně výhodně. Je nutné brát v potaz to, jestli je k domu vázáno nějaké věcné břemeno, zda má nějaká společnost předkupní právo a jestli je ten či onen spolumajitel většinovým podílníkem. Všechny varianty hrají podstatnou roli, kterou je při prodeji nutné brát v potaz.

Když se prodat musí

Právě ve chvílích, kdy se dostaneme do platební neschopnosti, může nastat okamžik, kdy musíme zvážit prodej bytu nebo jiné nemovitosti. Tímto způsobem se dá zbavit nepříjemných věřitelů, kteří nám neustále klepou na dveře, volají a domáhají se peněz, které jsme si půjčili.

Než se pro prodej jednoznačně rozhodnete, oslovte nezávislého poradce, který vám zhotoví odhad nemovitosti. Kupříkladu dům nebo byt, jež byl při koupi v dezolátním stavu, bude mít po pár letech užívání a rekonstrukce úplně jinou hodnotu, než dříve. Právě proto je důležité nechat si udělat ohodnocení nemovitosti někým nezávislým, kdo posoudí zhodnocení, investice a navrhne novou, reálnou a všemi přijatelnou cenu.

Prodej bytu či domu neznamená konečnou. Znamená start. Start pro nové majitele a start pro prodávající… Staňte se těmi, kdo se na start připraví a vyberou si kvalitní společnost, jež ji nabídne dům či byt s vyřešenou minulostí. Uvidíte, že začátek života v novém domově bude snadný a prodej, jestliže prodáváte, vás nebude natolik tížit, jako kdybyste nemovitost nabídli nevýhodně a bez vámi sjednaných podmínek.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru ↑