Chraňte svůj majetek před zloději i pojištěním

Podle statistik došlo v roce 2018 v celé republice k celkovému počtu 4724 případů vloupání do obydlí, domů nebo bytů. Dále bylo vykradeno dalších 1305 víkendových objektů a chat. Neúprosné statistiky říkají jasně, zabezpečte si dobře svůj majetek, ale chraňte jej také co nejlépe kvalitním pojištěním. Jen tak můžete minimalizovat důsledky řádění zlodějů. V opačném případě vám zbydou jen oči pro pláč, protože objasněnost těchto trestných činů se pohybuje dlouhodobě pouze kolem 25 %.

Ochrana nejen před zloději

Výhodné pojištění domácnosti kryje nejen škody, které napáchají nezvaní návštěvníci, ale vztahuje se také na činy vandalů. Samozřejmě jsou v rámci pojištění kryté rizikové škody způsobené požárem, vichřicí, povodní nebo záplavou. Předností komplexního pojištění je, že kryje kromě katastrofických rizik další, která se v domácnosti mohou přihodit. Mezi ty patří například rozbití skla z jakékoliv příčiny, zkrat na elektromotorech nebo pojištění elektroniky bez limitu.

zenavakci.cz_ergo_cz_01

Čtěte pozorně podmínky pojištění

Při sjednávání veškerých pojistných produktů buďte obezřetní a pečlivě si přečtěte uzavíranou smlouvu včetně všech zadaných údajů, ale i obchodní podmínky, kde se dozvíte konkrétní informace o jednotlivých škodách a výši plnění. Stejně tak jsou v podmínkách udané spoluúčasti u jednotlivých škod a výjimky z plnění. Před samotným podpisem smlouvy projděte pečlivě údaje o sobě a nemovitosti, v případě jejich chybného uvedení totiž nárok na plnění zaniká.

Včetně pojištění proti blbosti

Při sjednávání majetkového pojištění je vhodné uzavřít také lidově řečené pojištění proti blbosti. To se vám bude hodit v případech, kdy nechtěně způsobíte jiné osobě škodu na zdraví nebo majetku.

zenavakci.cz_ergo_cz_02

V reálné situaci to znamená případy, kdy vinou vaší prasklé hadice vytopíte sousedy nebo dojde ke zkratu na jejich elektřině. Vztahuje se však na celou rodinu a má celosvětovou platnost, takže i na případ, když nechtěně srazíte lyžaře na rakouské sjezdovce a dojde ke zranění.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru ↑