Rodina zenavakci.cz_fertiliti-ivf.eu_nahledovy

Autor: KJ

0

Co obnáší dárcovství vajíček?

Téměř každá žena, ať už dříve či později, zatouží být matkou. Jenomže někdy „to“ zkrátka nejde a nezbývá, než se svěřit do rukou odborníků. Vždy existuje řešení a spousta žen preferuje umělé oplodnění před adopcí. Pokud vás napadlo, že darujete vajíčka a pomůžete tak méně šťastným ženám k vysněnému miminku, jistě vás bude zajímat, jak to na klinikách chodí.

Zatímco darování spermatu je poměrně jednoduchá a příjemná záležitost, dárcovství vajíček je o něco komplikovanější. Přesto nemusíte mít strach. Jde o bezbolestnou a velmi bezpečnou metodu, na jejímž počátku je zhruba půlhodinová konzultace s lékařem. Ten vyhodnotí, jestli jste pro darování vajíček vhodným adeptem a pošle vás na gynekologické vyšetření, odběr krve a genetické vyšetření.

bright picture of male doctor with patient

Genetické vyšetření trvá maximálně několik desítek minut a slouží ke stanovení karyotypu. Jednorázové vyšetření již v budoucnu nebudete podruhé absolvovat, protože se výsledek nemění. Výsledky genetického vyšetření mohou odhalit eventuální budoucí problémy s otěhotněním a napomáhají tak k jejich včasnému řešení.

Vhodná dárkyně je zdravá žena ve věku od 18 do 33 let. Darování vajíček je anonymní a naprosto dobrovolné – můžete se kdykoliv rozmyslet a darování nepodstoupit. Příjemkyně vajíčka se o dárkyni nedozví žádné konkrétní informace. Zákony ČR zaručují anonymitu dárce i poté, kdy dítě dosáhne plnoletosti.

Proces darování vajíčka trvá několik dní. Druhý nebo třetí den menstruačního cyklu si dárkyně aplikuje podkožní injekce, které stimulují růst folikulů. Po týdnu následuje ultrazvukové vyšetření a za další dny (za předpokladu, že jsou vajíčka dostatečně stimulovány) samotný odběr.

Doctor retrieving eggs from ovary using vaginal ultrasound

Odběr vajíčka probíhá v krátkodobé narkóze (cca 10 min.) a již po hodině vás pustí domů. Musíte si však zajistit doprovod, protože bezprostředně po narkóze nelze řídit vozidlo. Na druhý den můžete do práce.

Darování vajíček není bolestivé a nebude vás stát ani korunu. Naopak můžete počítat s kompenzací vynaložených nákladů. Umělé oplodnění by bez dárkyň nebylo možné a není jediný důvod, proč byste do toho neměla jít!
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑