Decentrální rekuperace a jaký má význam pro vaši domácnost i kancelář

Slyšeli jste již někdy pojem decentrální rekuperace, ale nevíte, co si pod ním představit? Vysvětlíme vám, co se za tímto pojmem skrývá, ale také jaký má význam pro vaši domácnost, popřípadě pro vaše zaměstnání, pokud pracujete v uzavřených prostorech.

Rušné okolí domova i zvýšená vlhkost? Pomůže decentrální rekuperace

Decentrální rekuperace je praktická v domácnostech, které trápí zvýšená vlhkost a nedostatek čerstvého vzduchu. Její tajemství spočívá v tom, že do místnosti přivádí čerstvý vzduch, bez nutnosti neustálého větrání. Decentrální, nebo též lokální, rekuperace se instaluje do jednotlivých místností a požadavky na stavební úpravy při její instalaci jsou minimální.

Jak decentrální rekuperaci instalovat?

Pro zavedení decentrální rekuperace do vaší domácnosti stačí prakticky vyvrtat díru do zdi. Do té se následně umísti rekuperační jednotka, která se již postará o to, aby byl vzduch v místnosti vždy čerstvý a snadno dýchatelný. To je zajištěno tím, že dochází k neustálé výměně vzduchu, ale bez víření prachu a pylu. Všechny malé částečky jsou totiž zadrženy praktickým filtrem, proto má používání rekuperačních jednotek pozitivní vliv na lidské zdraví.

Využití decentrální rekuperace v komerčních prostorech

Kromě toho, že se dají lokální rekuperační jednotky umístit do jednotlivých místností v domácnosti, lze je také využít v komerčních objektech.

Oblíbená a častá je jejich instalace do:

  • mateřských škol,
  • prodejen,
  • fitness center,
  • knihoven,
  • kancelářských prostor.

Z toho jasně vyplývá, že se hodí zkrátka do všech prostor, kde se setkávají lidé a je nezbytně nutné, aby na těchto místech byl neustálý přísun čerstvého vzduchu.

Dopřejte si přísun čerstvého vzduchu i vy. Pokud bydlíte v rušném centru, kde je prašné prostředí a častým větráním se do vašeho domova dostává akorát zbytečně prach a pyly, investujte do praktické decentrální rekuperace.
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑