Rodina By: Bev Sykes

Autor: admin

0

Dětské bříško může bolet z mnoha důvodů

Máte malého syna nebo dcerku? Potom je nezbytné myslet hlavně na jeho zdraví. Především pláč může symbolizovat, že s ním něco není v pořádku. V tuto chvíli je třeba zakročit a zjistit co. Někdy to mohou být jenom drobnosti, jinde se může jednat o bolesti bříška, které mohou být v některých případech i nesnesitelné. Obvykle se vážou ke stravě a platí, že pokud neodezní, může být problém jinde, než v tom, že strava například nadýmá, nebo způsobuje jiné problémy.

Jsou problémy, které postihují i čtvrtinu kojenců

V rámci bolestí bříška se může jednat i o problém, který dnes postihuje až celou čtvrtinu kojenců. O co se jedná? Malý dětský organismus neumí dobře trávit laktózu, která je obsažena v potravě. A s tím souvisí to, že se objevují právě problémy. Ty mohou být spojeny:

  • S velkými bolestmi
  • S průjmem
  • S křečemi a nadýmáním

Jedná se o poměrně častý problém, který vám pomůže diagnostikovat také váš dětský lékař, nebo lékařka. Stejně tak můžete řadu informací načerpat i vy sama. Přečtěte si o intoleranci laktózy a zjistěte, proč a jak vzniká. Stejně tak zjistíte, že se nejedná o zdravotní komplikaci trvalou a u většiny malých dětí postupem času definitivně odezní. A to je dobrá zpráva. Na druhou stranu připomeňme, že v ojedinělých případech se podobné problémy mohou objevit i v dospělosti. Jejich řešení je stejné, jako v dětském věku.

Co pomůže?

Když už jsme daný problém nakousli, je dobré podívat se i na to, co pomůže. Velkým pozitivem je fakt, že není třeba měnit stravování a jídelníček. Pouze je nezbytné ho doplnit něčím, co nahradí klasické enzymy v lidském těle. Jedná se o takzvaný enzym laktáza, který při dodrženém dávkování zajistí to, že bude laktóza i v dětském organismu bez jakýchkoliv problémů trápena. A bolesti bříška způsobené právě tímto problémem se tak stoprocentně stanou minulostí.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru ↑