Život a vztahy

Autor: redakce

0

Investice do zlata se vyplácí. Ale pozor na ceny u prodejců

Investiční zlato je v současnosti velmi oblíbenou komoditou. Peníze do něj vkládají nejen velcí investoři, ale stále častěji také drobní střadatelé. Je to logické, pokud si uvědomíte, že zlato ve formě slitků nepodléhá inflaci, která jinak výrazně snižuje reálnou hodnotu peněz. Navíc jeho cena neustále roste, takže se na něm dá v určitých případech i celkem solidně vydělat, což ale není primárním cílem. Tím je právě ochrana peněz před ztrátou jejich kupní síly.

Internetového prodejce zlata vybírejte velmi pečlivě, jinak můžete přijít o tisíce korun

Investiční zlato je dnes velmi dostupné, a to díky eshopům. V tuzemsku se jich dá najít hned několik. S tím ovšem roste potíž, jaký obchod vlastně zvolit. Řídit byste se měli hlavně dle toho, jaká je v daném eshopu samotná cena zlata.

Cenové rozpětí v českých a slovenských eshopech činí až 10 %. Při vyšší investici to může znamenat rozdíl v řádech až desítek tisíc korun. Proto je na místě si nejprve důkladně projít jednotlivé internetové obchody. Zvolte pak ten, který nabízí nejen nejnižší ceny, ale je zároveň dostatečně solventní. Kvalitní obchod poznáte dle jeho historie, potažmo podle recenzí předchozích zákazníků.

Proč je v Česku zlato dražší nežli jinde v Evropě?

Cenu zlata v tuzemských eshopech bohužel zvyšuje fakt, že žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Slitky se dovážejí z ciziny, pocházejí především ze švýcarských rafinérií. Výsledná cena zlata tak nikdy nemůže kopírovat hodnotu z komoditní burzy. Je však na vás, o kolik si za investiční zlato připlatíte. Zvolíte-li dobrého prodejce, nemusíte zbytečně utrácet drahocenné úspory.

S investičním zlatem budete mít určitou jistotu do budoucna. Pokud by třeba přišla ještě výraznější inflace, zlato vás může zachránit před finančními potížemi.
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑