Rodina

Autor: redakce

0

Investice do zlata vás ušetří zbytečných finančních ztrát

Českou republiku pomalu začíná obcházet strašák jménem inflace. Kdo sleduje potřebné údaje, ten ví, že míra inflace v Česku skutečně roste a v současnosti je jedna z nejvyšších v porovnání s dalšími zeměmi Evropské unie. Tím pádem se snižuje kupní síla, peníze ztrácejí na své hodnotě. Abyste nemuseli mít strach o své úspory, je dobré začít hledat nějaký způsob, jak je ochránit. A velmi smysluplným řešením je investice do zlata.

Zlato se dá zakoupit za daleko nižší sumy než nemovitosti

Zlato v podobě investičních slitků, chcete-li cihliček, a mincí je ideální nejen pro velké investory, ale rovněž pro drobnější střadatele. Zatímco kupříkladu nemovitosti, o něž v době krize rovněž roste zájem, stojí obvykle miliony korun, zlaté cihličky a mince se dají pořídit i za výrazně méně peněz, klidně jen za pár desítek tisíc korun. Díky tomu je tato investiční příležitost dostupná široké veřejnosti. A skutečně se jedná o chytrý způsob investice.

Investiční zlato vám ochrání peníze před inflací

Výhodou, jíž se zlato v podobě mincí a cihliček s certifikáty může chlubit, je jeho stabilita. Stačí si najít několik grafů na internetu a zjistíte, že cena zlata v porovnání s dobou před několika lety poměrně výrazně stoupla. A tento trend zřejmě bude patrný i v následujících dekádách. Zlato je tím pádem oproštěno od inflačních vlivů a pakliže jej po letech směníte, obdržíte za něj peníze ve stejné, ba možná vyšší reálné hodnotě než dnes. Jako ochrana vašich finančních prostředků tak investiční zlato funguje naprosto spolehlivě.

Kde se dá zlato pořídit?

Pro některé z vás může být jistě potěšující také fakt, že je nákup investičního zlata osvobozený od platby DPH, což je třeba velmi zatěžující okolnost při pořizování nemovitostí. Zlato se tak ještě více vyplatí.

V neposlední řadě je dobré zmínit jeho snadný nákup a prodej. Dávno pryč jsou doby, kdy se dalo sehnat v oficiální podobě (cihlách a mincích) jen těžko. Dnes už ho například prodejce, který sídlí v Obecním domě v Praze, nabízí prostřednictvím svého webu zlate-mince.cz. Na něm si můžete vybrat z mnoha variant investičních zlatých produktů, jež firma dováží z renomovaných zahraničních rafinérií. Společnost investiční zlato rovněž vykupuje.

 
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑