Zdraví By: Indi Samarajiva

Autor: Barbora Pobříslová

0

Jak připravit osvěžující citrusový nápoj

Jste po ránu trochu bledá a výkyvy počasí vás zmáhají? Je třeba do těla dostat více vitaminů! Nakupte pár citronů a síťku pomerančů nebo mandarinek, je čas na jarní osvěžující koktejl!

Co budeme potřebovat

  • 2 citrony
  • 3 mandarinky nebo pomeranče
  • špetku skořice
  • lžíci medu

 Nástroje

Pokud nevlastníte odšťavňovač, nezoufejte. Na přípravu nápoje vám bude stačit klasický tyčový mixér nebo stolní mixér se sekacím nožem.

Postup

Jako první veškeré citrusy musíme oloupat. Mandarinky i pomeranče jdou většinou zbavit slupky dobře, citrony bude pravděpodobně potřeba okrájet nožem.

Tip: Okrájenou slupku z citronu nechte v misce a umístěte ji na nějaké vyšší místo. Z kůry se uvolňuje příjemná vůně,  která má osvěžující účinky na organismus.

Všechny citrusy pokrájíme na menší kusy a dáme do mixéru. Přidáme špetku skořice, která nápoj skvěle doplní. Podle chuti dosladíme medem, použít můžeme také tmavý třtinový cukr. Obě tyto sladidla se v těle rozštěpí mnohem rychleji, než bílý rafinovaný cukr, a tak si můžete dopřát skvělý jarní koktejl.

Veškeré přísady smícháme a rozmixujeme. Když je směs hotová, můžete ji přecedit přes sítko nebo režné plátno a dostat tak zcela čistou šťávu. V dužnině se ale nachází nejvíce vitaminů, a tak, pokud chcete mít nápoj zdravější, je lepší nechat nápoj hustý.

Koktejl rozdělíme do skleniček a podle potřeby ho můžeme ještě naředit vodou. Podáváme nejlépe ve vysokých sklenicích s brčkem, okraj můžeme ozdobit plátkem pomeranče nebo cherry třešinkou. Nezapomeňte přiložit také dlouhou lžičku na vybírání husté a šťavnaté dužniny.

Tip: Výslednou směs můžete také nalít do připravené formičky na led a nechat si ji „do foroty“. Ovocné kostky pak stačí vyndat chvíli před očekávanou návštěvou, hodit do hezky ozdobené sklenice s vodou a máte exkluzivní letní nápoj téměř bez práce!

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru ↑