Rodina 003574-kuchynske-uterky-mix-barev-6.2090501982

Autor: admin

0

Jak si správně vybrat kvalitní ručníky a osušky?

003574-kuchynske-uterky-mix-barev-6.2090501982Jemný k pokožce, hebký na dotek a dostatečně savý. Těmito slovy nejspíše odpovíte na otázku, jak by měl vypadat nejlepší ručník a osuška. Jenže jak tyto parametry při skutečném výběru rozeznat? Mnoho žen si náhle neví rady. Vidí kupu ručníků a váhá. Po kterém sáhnout? Poradíme vám, jak správně vybrat ručník.

Nejlepší bavlněná příze pochází z Egypta a Egejského poloostrova

Především nikdy nezapomínejte na to, jaký mají ručníky v domácnosti úkol: dobře utírat. Znamená to, že musí vykazovat dostatečnou savost. Jak ji docílit? Suché bavlněné vlákno trubicovitého tvaru dokáže do sebe naprosto přirozeně nasávat vlhkost. Jestliže tedy žádáte kvalitní ručníky, potřebujete, aby byly vyrobeny z čisté, kvalitní bavlněné příze. Chcete vědět, odkud pochází ta nejlepší? Především z Egypta a Egejského poloostrova. Neméně důležitá jsou vlákna, z nichž se příze vyrábí. Můžete mít dva druhy vláken, a sice dlouhá pro česanou přízi a také krátká určená pro přízi vřetenovou.

Dlouhá česaná příze zaručuje kvalitu

Krátká vřetenová vlákna se hodí spíše pro hrubší pracovní ručníky. Potřebujte-li opravdu jemné osušky, které by vaši pokožku doslova hladily, jistě sáhnete po těch, které jsou vyrobeny z dlouhé česané příze. Tato příze je mnohem kvalitnější a je primárně určena k výrobě froté ručníků z dlouhých vláken. Proto se rozhodně zajímejte o kvalitu příze, z níže je ručník, který chcete koupit, vyroben. Hebkost a jemnost posoudíte dotykem.

Vlákna, která zaručují pevnost a dlouhou životnost

Ty nejkvalitnější ručníky a osušky se zhotovují z dlouhých vláken, která mají mnohem vyyší schopnost nasáknout vlhkost. Plní tím také svůj účel: jsou dokonale savé. Zároveň jim dlouhá vlákna propůjčují další dvě mimořádně důležité vlastnosti: pevnost a dlouhou životnost. Možná vám vaše babička kdysi vyprávěla, že si před svatbou vyšívala monogramy na ručníky do výbavy. Ručníky jí pak mnohdy vydržely mnoho let. Osuška z opravdu kvalitní příze by takovou výdrž měla mít. Ovšem vysokou kvalitu dnes vykazují nejenom bavlněné, ale i bambusové ručníky.

 

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru ↑