Rodina By: John Loo

Autor: Hedvika Remová

0

Jak správně vybrat barvu do tiskárny?

Přestala vám tisknout vaše tiskárna? Není to proto, že by se snad rozbila, jelikož hlavním problémem je jenom to, že v ní mohla dojít náplň. Co dělat v takovém případě? Je třeba koupit novou. Pokud jste to nikdy nedělala, přinášíme vám postup, podle kterého to zvládnete i vy. Nejprve je třeba mít jasno v tom, jakou máte tiskárnu. Pokud laserovou, budete kupovat levné tonery. Pokud máte naopak tiskárnu inkoustovou, budou to cartridge. To je první a nezbytný krok ve chvíli, kdy správnou náplň vybíráte.

Originál, nebo alternativu?

Nyní se dostáváme k otázce, která souvisí s tím, zda budete chtít koupit náplň originální, nebo alternativní. Jak se liší? Originální je spojena přímo s konkrétním výrobcem, a má na sobě jeho logo. Může to být třeba nabídka tonerů HP, nebo nabídka jakékoliv jiné firmy, která tiskárny vyrábí. Stejně tak ale můžete zvolit i takzvanou alternativu. Jedná se o možnost, kdy koupíte náplň, kterou vyrábí jiná firma. Pokud se podíváme na přednosti, patří sem:

  • Nízká cena
  • Kompatibilita s tiskárnou
  • Stejná kvalita tisku

Dále při výběru nezapomeňte také na to, jakou konkrétní barvu měníte. Moderní tiskárny v rámci úspor umožní vyměnit vždy jenom takovou, která skutečně došla. Ostatní mohou nadále zůstat na svém místě.

Zjistěte typ tiskárny

Poslední krok před samotnou koupí. Tím je zjištění konkrétního typu tiskárny, a to z důvodu, aby do ní nová náplň pasovala. Pokud máte například tiskárnu HP LaserJet Pro, a to v několika modelových řadách, je pro vás určený alternativní, nebo originální toner CE285A. Pokud máte tiskárnu jiné řady, nebo jiného výrobce, bude to logicky náplň s jiným označením. Pokud nakupujete online, často jednoduše uvedete typ tiskárny a výrobce zobrazí se vám jenom to zboží, které je to správné. V kamenných obchodech vám zase poradí prodavač, stejně jako vám doporučí, co pro vás bude tím nejlepším.




Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru ↑