Rodina glass-665380_1920

Autor: admin

0

Jak vybrat stříbrné náušnice

V dřívějších dobách sloužily náušnice ke zvýraznění krásy a tvaru obličeje ženy. Jejich dalším úkolem bylo poukázat na společenské postavení. První nález náušnic byl učiněn roku 2500 př.n.l. v královské hrobce dnešního Iráku. Tím se jasně prokázalo, že náušnice sloužily jako symbol bohatství a luxusu. V dnešní době bereme náušnice spíše jako módní doplněk.

silver-791300_1920

Co víme o stříbru

Stříbro s chemickou značkou Ag je ušlechtilý kov používaný již za dávných dob. Stříbro se vyznačuje vysokým kovovým leskem, který mu dodává rhodiování. Jde o moderní povrchovou úpravu šperku, která zpomaluje proces oxidace (černání) stříbra. Ve zlatnictví se nejvíce používá stříbro o ryzosti 925/1000. Kdy ze sta procent slitiny tvoří 92,5 % ryzího stříbra. Stříbro je komoditou, a stejně jako jiné ušlechtilé kovy, se s ním obchoduje na světových burzách. Nejznámější burza je v Londýně.

Druhy stříbrných náušnic

Náušnice dělíme na dětské, dívčí a dámské. Rozdíl mezi nimi je patrný ve velikosti a také v zapínání.

Nejmenší jsou dětské náušnice, které mají zapínání vpředu a jde o tzv. brizuru.

Nejbezpečnější zapínání se závitem je balónek (šroubek), který zabraňuje ztrátě náušnic. Používá se jak u dívčích, tak i u dámských náušnic.

Klasické dámské zapínání, neboli patent je umístěno na zadní straně náušnic. Toto zapínání se občas používá u náušnic pro dívky.

Francouzské zapínání (zacvakávací pojistkový uzávěr) je ošetřeno tzv. zářezem, který má funkci pojistky a zabraňuje tak otevření náušnice. Tento typ zapínání se používá zřídka u náušnic dětských, ale hojně u dívčích a dámských náušnic.

Klasické stříbrné náušnice

Mezi klasické stříbrné náušnice patří v první řadě náušnice celostříbrné. Mohou být v hladkém lesklém provedení, ale také mohou být zpracovány docela jinak. Oblíbené je matování, kdy alespoň část náušnice je v kombinaci matu a lesku. Dále se používá ruční rytina, která dodá šperku na originalitě. Setkáme se i s náušnicemi prořezávanými, nebo vybrušovanými. Metod zpracování náušnic je celá řada, proto je vždy z čeho vybírat.

Další z klasických stříbrných náušnic jsou náušnice s kameny. U stříbra se používají syntetické kameny, kvůli jejich cenové dostupnosti. Na trhu se šperky najdeme nespočet kamenů různých barev a odstínů. Moderní je kombinace např. jednoho většího kamene a několika čirých drobných zirkonů.

Stříbrné náušnice – kruhy

Tento typ náušnic je univerzální, hodí se pro každou ženu nebo dívku. Je však důležité zohlednit průměr a šířku náušnic. Nejvíce vyniknou na ženě s trojúhelníkovým nebo hranatým tvarem obličeje.

Mezi klasiku řadíme hladké lesklé kruhy. Oblibě se těší kruhy zdobené drobnými kamínky. A v neposlední řadě máme kruhy vybrušované, kterým tento brus přidává na lesku. U kruhů (kreolí) se nejčastěji používá zasouvací zapínání, nebo zapínání zacvakávací s pojistkou.

glass-665380_1920

Stříbrné visací náušnice

Pokud u těchto náušnic dobře promyslíme délku a tvar, může si je pořídit jakákoliv žena. U podlouhlého tvaru obličeje je dobré zvolit kulaté tvary a délka nesmí přesáhnout okraj tváře. Naopak u kulatého nebo hranatého tvaru obličeje volíme dlouhé náušnice pro optické prodloužení tváře. Stříbrné visací náušnice jsou na trhu v nejrůznějším provedení. Zvolte si ty pravé pro vás.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru ↑