Rodina zenavakci.cz_ergo_cz_nahledovy

Autor: KJ

0

Jak získat správné cestovní pojištění snadno a rychle

Pokud se chystáte na zimní dovolenou ať už do hor nebo k moři, měla byste vědět, že si bez řádného cestovního pojištění můžete z dovolené odvézt kromě nezapomenutelných zážitků také několikamilionový dluh. Stačí velmi málo, abyste v zahraničí potřebovala lékařskou péči. Můžete onemocnět, zranit se nebo třeba neúmyslně způsobit škody na cizím majetku, které budete muset bez řádného pojištění hradit ze svého. Zjistěte, jak sjednat skutečně výhodné pojištění do zahraničí a užijte si svoji dovolenou bez zábran.

Čtěte smluvní podmínky a sledujte limity

Základem je vždy vědět, jakou smlouvu podepisujete. Platí to samozřejmě i pro smlouvu o cestovním pojištění. Musíte mít jasno v tom, na co se vaše pojistka vlastně vztahuje, jaké aktivity jsou do ní zahrnuty a jak vysoké máte pojistné limity. Určitě výběr jednotlivých připojištění nepodceňujte, protože i obyčejné sáňkování je rizikovým sportem, na který se musíte připojistit. Stejně tak výše limitů rozhoduje o částce, která vám bude v případě vzniku škodné události proplacena, a proto byste neměla limity sjednávat příliš nízko. Ideální částkou je limit ve výši 5 000 000 Kč. Stačit by měl pro dovolenou v Evropě i mimo ni.

zenavakci.cz_ergo_cz_01

Plaťte pojištění i na dny, kdy jste na cestách

Spousta lidí se snaží ušetřit pár desítek či stovek korun za dny, kdy na dovolenou cestují. Je to opět velká chyba, protože právě během cesty samotné vznikají ty nejzávažnější problémy. Pokud cestujete autem, je v případě nehody škoda až absurdně vysoká. Bez pojištění odpovědnosti za škodu riskujete několikamilionové dluhy. Navíc bez asistenční služby nemáte šanci mít situaci pod kontrolou. Při cestách letadlem, vlakem či autobusem zase můžete přijít o svá zavazadla nebo se zranit během vystupování z dopravního prostředku. Nepodceňujte žádnou z nečekaných situací a chraňte se po celou dobu své dovolené včetně samotných cest. Proč se pojištění odpovědnosti vyplatí nejen na dovolené, se dozvíte tady.

zenavakci.cz_ergo_cz_02

Připojištění lze sjednat i online

Nejpřehlednější rozpis všech možných připojištění najdete přímo na pobočkách pojišťovny nebo také na internetu, přes který si cestovní pojištění můžete dokonce sjednat. Pečlivě vyberte všechny situace, na které chcete, aby se pojištění vztahovalo. Vyplňte jednoduchý formulář a výslednou částku zaplaťte opět online formou. Tak si zajistíte levné pojištění do zahraničí za pár minut a můžete si jej sjednat dokonce i v den odjezdu. Často se také na internetu objevují slevy a výhodné bonusy k pojištění.
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑