Rodina happy mother and child together

Autor: KJ

0

Když potřebujete dobrou chůvu…

Už nezvládáte korigovat rodinný a pracovní život a musíte sehnat hlídání pro vaše děti? Připravte se na to, že hledání chůvy není procházka růžovým sadem. Existuje mnoho rizik, čeká vás dlouhé hledání s nejistým koncem. Každá situace má ale i snadné řešení. A hledání chůvy není výjimkou. Poradíme, jak vybrat chůvu a mít jistotu, že děti svěříte do péče profesionála!

Soukromé inzeráty jako větší hrozba

Inzerátů, ve kterých nabízí soukromé osoby hlídání dětí, najdete v novinách, na vývěskách a hlavně na internetu tisíce. Vysoká nabídka je v tomto případě spíše na škodu. Hlídání celá řada žen (především studentek) vnímá jako snadný přivýdělek. Problém je, že se k němu i tak staví. Hlídání proto mnohdy vypadá tak, že si chůva u vás doma udělá pohodlí a nechá děti napospas jejich osudu.

zenavakci.cz_agslunecnice_cz_01

Problém je, že si za takové hlídání nestydí říci třeba i 200 a více korun za hodinu. Chůvy se také nebojí podvádět a shánět si falešné reference. Známkou nekvalitní chůvy může být i to, že vám nedá kontakt na její předchozí klienty, abyste si mohli kvalitu její práce ověřit. Další problémy, se kterými se můžete při hledání chůvy setkat, trefně popisuje tento článek.

Agentura jako lepší volba!

Nižší ceny a hlavně záruku, že se o vaše děti bude starat kvalifikovaná chůva, slibuje hlídání dětí přes agenturu. Profesionální chůvu si můžete najmout ze dne na den. Agentury nabízí chůvy pro krátkodobé i dlouhodobé hlídání, zajistí třeba i doprovod dětí do školky, školy nebo na kroužky, nabízí hlídání dětí při nemocech i na firemních akcích.

Velkou výhodou je, že v případě dlouhodobého hlídání nabízí například pražská Agentura Slunečnice hlídání dětí zdarma na zkoušku. Chůva bude u vás působit 1 až 2 dny zcela zdarma, abyste se s ní mohli seznámit a usoudit, jestli je pro vaše děti vhodná. Pokud by vám z nějakého důvodu chůva nevyhovovala, což se samozřejmě může stát, jsme přeci jen lidé…, agentura k vám pošle jinou chůvu. Velkou výhodou agenturního hlídání je cena. Při dlouhodobém hlídání je to pouhých 140 Kč na hodinu.
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑