Život a vztahy By: Celestine Chua

Autor: Hedvika Remová

0

Krize středního věku potká většinu z nás. Jak ji prožívají muži a jak ženy?

Váš protějšek, nebo vy sami jste v nejlepších letech a najednou pocítíte, že něco není tak, jak má být. Nervozita, nespokojenost s prací, rodinou, nesolidarita, nechtění přizpůsobit se a spousta další charakteristik, převážně negativní, najdete na této části lidského bytí. Jak se však bránit a jak reagovat? Ať už jste v roli pozorovatelů, nebo přímo aktéry, čekají vás krušné chvilky.

Muži v nezájmu hledáčku žen

Bohužel, ženy v době své krize naprosto rezignují. Na své blízké i na to, co je bavilo a měly rády. Cítí se nepotřebné, staré a škaredé, děti jim vylétly z hnízda a ony se mají doživotně starat o chátrajícího muže. Jsou smutné, bez zájmu, tápou… Co jim z života zbývá?…

Pomáhá jóga a meditační cvičení. Nikoho nepřenastavíme, a tak máte-li v rodině špatné zkušenosti se stárnutím, začněte ještě před tím, než vás přepadne. Jóga, meditace, masáže, to vše napomáhá k tomu, aby ženy dobře zvládly tvrdý nápor stárnutí.

Ze své zkušenosti můžu doporučit, že cvičení a meditace skutečně pomáhají. Pomohly nejen mé tchýni, ale i mamince kamarádky.  První pomocí na apatičnost a nezájem může být masírování ušních lalůčků. Díky nim poznáte, že osoba skutečně upadá do nezájmu ze smutku, vyčerpání a pocitu nedosažených cílů.

Muži to mají jinak!

Ať chceme, nebo ne, muži jsou rozsévači a budou se nevědomky stále snažit rozmnožit svůj rod, své jméno. Muži v krizi středního věku zjišťují, že také pociťují bijící hodiny biologického nastavení a začnou se bouřit. Na rozdíl od žen, které se drží zpátky, muži se snaží nalákat a okouzlit každým coulem. Chtějí využít své mužnosti, chtějí dokázat, že dobíjí.  A zároveň nechtějí, aby se na jejich zálety přišlo. Jejich žena je jim většinou nade vším a bez ní jsou ztraceni.

 

Ať už to máte jakkoli, zkuste společně krizi střední věku přežít, prožít. Jste spolu úctyhodných pár let a není třeba zahazovat zážitky a chvíle štěstí jen proto, že se bouří hormony. Život je krásný s někým, samotní jsme zranitelní a bez opory. Krizi určitě překonáte a o rok, možná dva později na ni budete nedobře vzpomínat.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru ↑