Zdraví

Autor: redakce

0

Lidské tělo udržují v rovnováze bakterie. Jak docílit toho, aby měl váš organismus dostatek správných bakterií?

Vyvážená strava je základem k tomu, abyste byli zdraví, měli dostatek energie a vitality. Jenže ne vždy se to daří. Možná jste doposud nevěděli, že běžnou součástí lidského organismu jsou i stovky druhů bakterií. Není to věc špatná, ovšem musejí být navzájem v dokonalé rovnováze. Docílit se toho dá pomocí takzvaných probiotik.

Proč využívat probiotika?

Jestliže se některé ze zmíněných bakterií ve vašem organismu vyskytují ve zvýšeném počtu a jiných je pro změnu nedostatek, může to mít neblahý vliv na vaše zdraví. Probiotika jsou pak kulturou mikroorganismů, které jsou do určité míry schopné navrátit rovnovážný stav a přispět tak k celkové vitalitě organismu. Nejsou lékem, ale dají se aplikovat jako podpůrný prostředek při mnoha zdravotních komplikacích. Namátkou třeba v okamžiku, kdy trpíte průjmy, případně naopak zácpou. Tyto jevy naznačují, že vaše střevní mikroflóra není v pořádku. Dále se probiotika hodí při časté tvorbě ekzémů, zánětech střev, případně různých kvasinkových infekcích. V neposlední řadě se doporučují tehdy, jestliže po nějakou dobu užíváte antibiotika, která působí přesně opačně.

Doplněk stravy s obsahem probiotik

V současné době je možné probiotika dostávat do těla pomocí doplňků stravy. Příkladem je produkt ProbioXtra. Je ve formě tablet, jež se v případě potřeby užívají denně. Vždy je samozřejmě vhodné jejich užívání konzultovat s lékaři či odborníky na zdravou výživu. Zásadní je pak rovněž podávání jen dle návodů, které jsou uvedené v přiložených letácích, jinak může být nesprávná aplikace probiotik ve formě doplňků stravy spíše ke škodě než k užitku.

Probiotika existují v několika formách. Některé z nich jsou určené pro udržování správného počtu bakterií mléčného kvašení, latinsky označované jako lactobacilus. Jiné zase usměrňují počet bifidobakterií a enterobakterií, jež pomáhají zejména při průjmech a dalších střevních potížích. Přesný druh probiotik je tedy nutné zvolit dle toho, jaké zdravotní potíže vás trápí.
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑