Zdraví By: Shannon Kringen

Autor: Hedvika Remová

0

Máte pořád vysušené ruce? Dopřejte jim hydrataci a dokonalou péči.

V chladných měsících je pokožka našich rukou bohužel velmi namáhána, i když se to možná nezdá. Spousta z nás nenosí rukavice, dokud to není skutečně nevyhnutelné, protože je nám manipulace bez nich příjemnější, zvláště lovíme-li často něco v peněžence, po kapsách…

Docela dlouho pak trvá, než jsou ruce zase hezky vláčné, jemné, než se dostanou do té správné „kondice“. Proto bychom měli používat správné krémy a občas ruce potěšit něčím víc, v podobě zábalů a masáží.

První pomoc výživným krémem

Ruce je potřeba vyživit a dostatečně hydratovat. V lékárnách, ale i v drogeriích je dostatečně široká nabídka výživných krémů určených na konkrétní místa těla, tedy i na ruce. Vyberte si ten, který je nejvhodnější pro vaši pokožku.

Šupinky a loupající se pokožka

Máte-li na rukou i šupinky a prasklinky, udělejte si čas na peeling. Můžete si koupit přímo peeling na ruce, nebo si jednoduše vyrobit svůj doma. Stačí, smícháte-li 2 lžíce olivového oleje a lžičku mleté kávy. Pak si ruce směsí hezky promasírujete. Ideální je dělat to např. při sledování televize, kdy vám 10 minut uběhne jako nic a vy si ruce příjemně uvolníte, očistíte a promasírujete.

Zázračný olivový olej a zábal z něj

Jedenou za dva týdny můžete ruce osvěžit zábalem. Po provedení peelingu ruce promastěte olivovým olejem a udělejte jim zábal. Postačí, abyste je příjemně mastné zabalili do sáčku, nebo fólie, abyste neumazali vše kolem a ruce schovali do tepla, třeba pod polštář, do deky, nebo ručníku. Po hodině ruce rozbalte.

Tento zábal prospívá nejen pokožce, ale i nehtům. Ty můžete olivovým olejem potírat častěji, získají tak zdravý vzhled a lesk.

Říká se, že náš věk velmi dobře prozradí právě ruce a nejen proto si jistě péči a každodenní starost rozhodně zaslouží.
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑