Bydlení a rekonstrukce E45F31EC-CDFA-46B9-BC20-2477DF41B969_SENDY_220090_druk

Autor: redakce

0

Na co se zaměřit při výběru záclon a povlečení?

Bytový textil hraje hlavní roli při vytváření atmosféry toho pravého domova. Bez něho by pokoje působily stroze a studeně. Při vzájemném kombinování záclon, závěsů, přehozů a povlečení bychom se měli držet jednotného stylu, aby byl výsledný efekt příjemný a ucelený. Čemu bychom měli při jejich nákupu věnovat pozornost?

Elegantní pohled zevnitř i zvenku

Nejprve se zaměříme na okna, na nichž by neměly chybět záclony, nebo alespoň žaluzie. Slouží jak k dekoraci, tak k zabránění svitu intenzivních slunečních paprsků a nevyžádaných pohledů zvenčí. Jaké druhy záclon máme na výběr? V prvé řadě nás bude zajímat délka. Krátké záclony neboli vitrážky jsou úzké pruhy, které plní převážně dekorativní účel. Umísťují se nad okno a do jeho spodní části. Běžná délka záclon sahá po parapet či nad topení pod oknem. Poslední možností jsou záclony délek končících cca 2 cm nad podlahou. Tímto způsobem lze jednoduše opticky zmenšit a zútulnit pokoj.

Dopřejte si přítmí

Se záclonami jdou ruku v ruce závěsy, které kromě dekorativní plní též praktickou úlohu. Čím dál oblíbenější blackout varianta se postará o to, abyste si v místnosti udrželi příjemné klima bez ohledu na počasí za oknem. V létě se díky nim pokoj nepřehřívá, v zimě vás ochrání před nepříjemným chladem zvenčí. Jejich nespornou výhodou je schopnost zadržet až 90 % světla, proto vás nebudou předčasně budit sluneční paprsky.

Spát jako v bavlnce nebo hedvábí?

Materiál povlečení se významně podílí na kvalitě vašeho spánku. Dáte přednost příjemné bavlně či hebounkému mikrovláknu? Bavlněné povlečení je léty osvědčenou klasikou, která nikdy nezklame. Jeho přednostmi jsou prodyšnost, savost a dlouhá životnost. Do popředí se rovněž dostává mikrovlákno, které vás doslova pohladí. Je hebké, lehké a nemačkavé. Je vhodné hlavně na léto, kdy vás příjemně ochladí.

 

 
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑