Bydlení a rekonstrukce

Autor: redakce

0

Na co si dát pozor při výběru nové sedačky do bytu?

Sedací soupravy hrají takřka v každé domácnosti významnou roli, proto je dobré důkladně zvážit jejich výběr, pokud se zrovna chystáte ke koupi. Zohlednit musíte hned několik parametrů.

Rozměry

V první řadě je zásadní velikost sedací soupravy. V tomto ohledu berte v potaz nejen rozměry místnosti, do níž sedačku umístíte, ale také počet členů domácnosti tak, aby nabídla dostatek místa pro všechny. Je-li vás doma více, vyplatí se zvolit sedačku, která disponuje minimálně 6 – 8 místy pro sezení. Tyto modely nabízí třeba prodejna nábytku Praha Čestlice, kde je škála produktů v tomto sortimentu zboží skutečně rozmanitá.

Tvary

Tvar sedací soupravy je neméně podstatný. V menších bytech poslouží hlavně jednoduchá podélná, případně rohová sedací souprava, již lze umístit ke stěnám, takže zbytečně nezabírá prostor uvnitř pokoje. Ve větších bytech a rodinných domech se nebojte investovat třeba do německé luxusní sedačky, jež se stane onou pravou dominantou vaší domácnosti. V jejím středu pak může být konferenční stolek pro odkládání nejrůznějších potřeb.

Materiály

Klasiku představují sedačky s látkovými potahy, které jsou rovněž poměrně levnou záležitostí, takže si je bez problémů pořídí i méně movití zájemci. Chcete-li ale skutečný luxus, zvolte raději kožené sedací soupravy. Nejenže působí atraktivně, ale mají obecně výrazně delší životnost. Kůže se navíc lépe udržuje v čistotě, zatímco látkové potahy musíte při každém znečištění zdlouhavě otírat, případně dokonce prát, jsou-li snímatelné. Pravá kožená sedačka kromě toho příjemně voní, což lze brát jako další pozitivní prvek.

Sedací souprava je dnes k mání v mnoha obchodech. Zmíněná prodejna nábytku Praha Čestlice však disponuje skutečně atraktivní nabídkou zboží, díky níž si zde určitě vybere každý z vás. Německé luxusní sedačky splňují veškeré nároky, jež se od tohoto druhu produktů vyžadují.
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑