Zdraví zenavakci.cz_trenyrkarna_cz_nahledovy

Autor: KJ

0

Nepodceňujte význam intimní hygieny. Dejte si pozor na těchto 5 častých chyb

Důkladná péče o intimní partie je nedílnou součástí správné osobní hygieny. Spousta žen bohužel netuší ani základní pravidla, která je vhodné striktně dodržovat. Jedině tak lze předejít nepříjemnému svědění či pálení, jakožto i mnohem vážnějším zdravotním problémům. Přečtěte si o nejčastějších chybách a snažte se jim napříště vyvarovat.

1. Nenecháváte pokožku dýchat

Alfou a omegou správné osobní hygieny je výběr spodního prádla. Vyhněte se prádýlku ze syntetických materiálů a noste prodyšné tkaniny, které v sobě nezadržují vodu. Roli samozřejmě hraje i střih a optimální velikost. Skvělou volbou jsou ultrapohodlné kalhotky Calvin Klein.

2. Tanga noste jen občas

Smiřte se s tím, že některé typy spodního prádla nejsou vhodné na celodenní nošení. Zadní část tang tvoří tenký pruh látky, který při pohybu funguje jako přepravník mikroorganismů směrem k pochvě. Raději si je proto berte jen sporadicky (určitě ne při sportování) a preferujte dobře padnoucí kousky. Tanga Tommy Hilfger jsou mnohem komfortnější než „noname“ z tržnice.

zenavakci.cz_trenyrkarna_cz_01

3. Dejte sbohem intimkám

Slipové vložky dodávají ženám pocit jistoty. Na druhou stranu jsou právě ony častou příčinou vaginálních problémů, protože intimní partie zahřívají a vysušují. Pokud se bez intimek neobejdete, poohlédněte se po prodyšné variantě bez parfemace. A raději společně s nimi používejte speciální probiotický krém, který okolí pochvy hydratuje a zvláční.

4. Časté sprchování je na škodu

Ženy, které ve sprše tráví až příliš mnoho času, jsou na vaginální infekce náchylnější. Paradox? Důvodem je fakt, že při časté intimní hygieně dochází k narušení přirozeného vnitřního prostředí. Pokud si den bez opakovaného sprchování nedokážete představit, alespoň se vyhněte častého používání mýdla. Pamatujte, že čistá voda je vždy lepší.

5. Samoléčbou můžete situaci zhoršit

Vaginální infekce se samozřejmě může objevit i navzdory důsledné intimní hygieně. Nehrajte si na hrdinku a upalujte ke gynekologovi. Nemáte se zač stydět, podobnými problémy trpí každá třetí žena. Lékař vám doporučí optimální léčbu a poradí, na co si dát napříště pozor.
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑