Rodina coffee-3392168_640

Autor: redakce

0

Ochutnejte kávy z různých koutů světa. Kdo nabízí prodej kávy z Bolívie či Etiopie?

coffee-3392168_640

Pokud si nedokážete představit každodenní fungování bez dvou šálků kávy během dne, neměli byste kávu jako takovou podceňovat. Zatímco někomu káva prospívá, jinému zase způsobuje hyperaktivitu a nervozitu. Jestliže patříte právě do první skupiny, přečtěte si něco o kávách z různých koutů světa. Čím se vyznačuje bolivijská? Čím zase dominikánská?

Chcete si koupit kávu? Široký sortiment nabízí internetové obchody. Online káva je dostupná třeba v e-shopu KavaMonro.cz, která má v nabídce praženou kávu snad ze všech koutů světa.

Bolivijská arabika

Přestože se jedná o nejchudší zemi v Latinské Americe, nabízí Bolívie velice dobré lokality pro pěstování kávy. Samotná země je tropická, tedy horká a vlhká, což jsou vhodné podmínky právě pro kávové plantáže. Co se chuti týče, bolivijská káva je středně výrazná. Jakmile si ji uvaříte, uctíte čokoládovou hořkost, sladkost a mandlový nádech. Voní po oříškách, někomu po obilí a ovoci.

Burundská arabika

Burundi je země nacházející se ve střední Africe, přičemž kávové plantáže najdete v nadmořské výšce pohybující se od 1 300 do 2 000 metrů. Burundská káva si vás podmaní svou jemností a lehkou hořkostí. Voní po květinách a ovoci.

Jávská arabika

Velice zajímavá je jávská káva, která se pěstuje na ostrově v Indickém oceánu. Pěstuje se v nadmořské výšce okolo 1 400 metrů. Jávská káva je opravdu kvalitní, její chuť je výtečná, navíc má výrazné nugátové aroma.

woman-601568_640

Malawská káva

Jednou z nejmenších zemí afrického kontinentu je Malawi. V zemi se však pěstuje kvalitní a speciální arabika s výraznou vůní. Jakmile se kávy napijete, ucítíte nasládlé odstíny. Od ostatních afrických káv se malawská liší tím, že má nižší kyselost a obsahuje více cukru.

Jestliže si tedy chcete objednat i výše popsané netradiční druhy, na prodej kávy se zaměřuje zmíněný e-shop KavaMonro.cz.
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑