Krása & Móda

Autor: redakce

0

Podle čeho se řídit při výběru náramku z drahého kamene?

Každý z nás má talisman pro štěstí. Může se jednat o plyšovou hračku, přívěsek ve tvaru čtyřlístku anebo šupinu. Proč nespojit příjemné s užitečným a nepořídit si šperk s drahými kameny, jako jsou malachit, perla, jaspis, tygří oko či rubín?

Klenoty ozdobené drahými kameny můžeme volit hned z několika hledisek. Nejčastěji se lidé rozhodují podle barvy, znamení zvěrokruhu a vlastností přírodních kamenů. Každý z nich má totiž jinou symboliku. Jeden pomáhá proti stresu, druhý zažene nespavost a třetí nosí životní štěstí. Pro který se tedy rozhodnete?

Máte svou oblíbenou barvu?

Životní sílu přivolají drahé kameny červené barvy, rovněž zintenzivní prožitky a posilují pohybové schopnosti a energičnost. Naopak růžové zbarvení značí lásku, pozitivní energii, empatii a odpuštění. S oranžovou barvou budou spokojeni jedinci prahnoucí po odvaze, radosti, kreativitě a optimismu. Žlutá symbolizuje činorodost, spokojenost a zahání depresi. Díky kamenům modré barvy budete upřímní a vyrovnaní, zbavíte se tak napětí. Zelená barva vás odkloní od škodlivých látek a podpoří optimismus. Pořiďte si třeba Malachit – náramek posilující sebevědomí. Pokud se nemůžete dobře soustředit, pak sáhněte po špercích s černým kamenem. S fialovými drahokamy dosáhnete duševního vyrovnání a bílé kousky vás budou inspirovat a vnesou do života klid. Hnědé kameny odbourají stres a napětí.

Kameny pomohou při zdravotních nesnázích

Krásné stříbrné náušnice s pravou perlou poslouží lidem, kteří trpí nedostatkem energie a tvořivosti. Rubín a granát posilují činnost srdce a jejich nošení je vhodné i při ztrátě krve. Na ledvinové kameny a problémy s ledvinami platí nefrit. Při zánětech vaječníků a bolestivé menstruaci uleví červený jaspis. Na deprese je jako stvořený ametyst, křišťál, opál i granát. Pokud trpíte nespavostí, vsaďte na pomoc křišťálu a růženínu. Zvýšenou chuť na sex přivolá granát a rubín a na potenci je ideální perla!

 
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑