Bydlení a rekonstrukce

Autor: redakce

0

Proč si pořídit plot z betonu?

Pokud máte domek, pak určitě potřebujete mít nějakou formu ohrazení. Když už kvůli ničemu jinému, tak alespoň tímto způsobem vytyčíte hranice svého pozemku.

Možností ohrazení jsou dnes větší než kdykoliv předtím. Můžete použít klasický plaňkový plot, kovovou alternativu či ohrazení z živých stromků a keřů.

Nejlepší řešení

Všechny tyto varianty však mají nejen pozitiva, ale i celou řadu negativ. Třeba o živý plot je potřeba se starat. Chcete-li v tomto segmentu to nejlepší a zároveň cenově dostupné, jděte do betonového plotu. Důvodů hovořících pro toto rozhodnutí je více než dost.

Špatně se zdolává

Jedná se o ideální zátaras před nevítanými návštěvníky. Zatímco klasické ploty se staví zhruba do dvoumetrové výšky, betonový plot může klidně měřit i tři metry. Třímetrová překážka se z logiky věci zdolává daleko složitěji než o metr menší hrazení.

Vyhnete se pohledům zvenčí

Dalším dobrým důvodem, proč nad betonovými ploty alespoň přemýšlet, je ochrana soukromí. Ani sousedi, ani zvědaví kolemjdoucí nemají šanci vás skrze velké betonové oplocení sledovat.

Minimum hluku z ulice

Naprostá většina plotů, snad s výjimkou živých, nefunguje jako zvuková clona. Ploty z betonu však ano. Velmi užitečná vlastnost. Ne každý se může chlubit tichými sousedy a bydlení vedle rušné ulice může být také hodně náročné. Beton samozřejmě neutlumí hluk zcela, ale minimálně o pár desítek procent rozhodně ano.

Chrání proti větru

Vítr dokáže udělat na zahradě divy. Když je silný, zvládne poměrně podstatným způsobem narušit třeba probíhající večírek či grilování. Betonové ploty fungují skvěle i jako větrolamy. I ta sebesilnější vichřice se o takovou hradbu rozbije.

Jsou odolné

Jestli je beton něčím opravdu výjimečný, pak je to jeho odolnost. Přes hradbu z tohoto materiálu se dostanete pouze za pomocí velkých kladiv a sbíječek. Díky tomu i hodně dlouho vydrží.
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑