Bydlení a rekonstrukce shelves-4032134_640

Autor: redakce

0

Prodáváte nemovitost? Poradíme vám, jak postupovat

Pokud jste si před několika lety koupili nemovitost jako investiční příležitost, máte nyní šanci prodat ji za mnohem vyšší cenu. V současné době je totiž realitní trh na svém vrcholu, ceny nemovitostí neustále rostou. V případě, že nechcete využívat služeb realitní kanceláře, abyste nemuseli platit nemalou provizi, vyplatí se pustit se do prodeje na vlastní pěst. Stačí pouze vědět, jak postupovat, co nezanedbat a na jaké kroky nezapomenout.

V první řadě je nezbytné nemovitost nabídnout na nějakém realitním portálu. Internet je plný těchto serverů, mezi něž se přidal i nový férový realitní portál CINCINK, za jehož vznikem stojí Komerční banka. Někde jsou inzerce placené, jinde jsou zase zdarma.

Prohlídky, prohlídky, prohlídky

Inzerát by měl obsahovat všechno potřebné, co potenciálního kupce zajímá. Jestliže chcete mít poutavý text, jenž upoutá pozornost, je dobré si na jeho sepsání objednat profesionála. Stejně tak byste neměli zanedbávat ani fotografie, z nichž si člověk, který hledá vysněné bydlení, udělá první dojem. Stále více prodávajících přichází na to, že je lepší zainvestovat do profesionálního fotografa, jenž dokáže zachytit nemovitost tak, jak laik nikoliv.

Jakmile vložíte inzerát zdarma na některý z realitních portálů, například i na CINCINK, začne vám zvonit telefon s žádostmi o prohlídky bytu, respektive domu. Určitě si pořiďte diář, do něhož si zapíšete, kdy který zájemce přijde, abyste na některého nezapomněli.

Jakmile najdete na prodej bytu vážného zájemce, přistoupíte ke smlouvám, tedy k podepsání předkupní smlouvy, na základě které si může kupující vyřídit financování. Využijte v tomto okamžiku právní služby a nechejte si sepsat, respektive zkontrolovat jak předkupní, tak i kupní smlouvy. Důležité je, aby nebyla ani jedna strana znevýhodněna.

Určitě vás potěší jedna změna, která na realitním trhu nastala. Už se neplatí daň z prodeje nemovitostí, nyní se jedná o daň z nabytí nemovitosti, takže povinnost zaplatit ji má kupující.

CINCINK – férový realitní portál s komplexními službami

Komerční bance v českých internetových vodách chyběl portál, jenž by sdružoval všechny služby spojené s koupí a prodejem nemovitosti. Právě z daného důvodu se její zaměstnanci rozhodli zapracovat na unikátním projektu, a tím vznikl startup CINCINK, tedy férový realitní portál. Prostřednictvím dané webové stránky si můžete objednat vše od profesionálního fotografa přes textaci inzerátu až po daňové a právní služby. CINCINK je tým odborníků, jenž se postará o to, abyste byli naprosto spokojeni. Komerční banka je navíc schopna vyřídit veškeré financování kupujícímu. Oproti konkurenčním portálům se liší především v tom, že inzerce je zcela zdarma, a to jak pro prodávajícího, tak i kupujícího či realitní kanceláře.

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru ↑