Život a vztahy zenavakci.cz_hotelmlynkarlstejn_cz_uvodni

Autor: KJ

0

Romantika i historie na dosah ruky – to je Karlštejn. Tahle místa nesmíte vynechat

Při toulkách naší zemí existuje několik míst, která bychom nikdy neměli vynechat. Jedním z nich je i Karlštejn. Hrad Karla IV., který dodnes dokáže návštěvníka očarovat svou zachovalou podobou a dobovým vybavením. Co při návštěvě tohoto magického místa nesmíme vynechat?

Na hradě se vydáte do světa historie

Každý z nás by se alespoň jednou za život měl podívat na významná místa naší historie. Doba Karla IV. láká majestátní výstavbou, odvážnými projekty, ale i zajímavostmi ze života panovníka. Na hradě Karlštejn na vás čekají prostory, kde na vás historie a význam pro naši zemi bude dýchat z každého kousku zdiva.

V podhradí si vás budou hýčkat

Po důkladné prohlídce hradu je třeba si trochu odpočinout. Hotel u Karlštejna nabízí kromě možnosti ubytování v romantickém prostředí bývalého mlýna také relaxační zónu, a v jeho těsné blízkosti také mini zoo, kde si dokonale oddechnete po náročném dni.

Muzeum vám umožní nevšední zážitek

Karlštejn nabízí i unikátní možnost návštěvy nevšedního muzea. V jeho první části budete obdivovat voskové figuríny známých osobností z historie i přítomnosti české země, druhá část vás zavede do netradičního pohledu na historii vývoje naší vlasti. Kaleidoskopické kino nabízí skutečně nevšední podívanou.

Klidný tok řeky a romantická procházka

Když si zajistíte ubytování blízko Karlštejna, nesmíte vynechat ani romantickou procházku podél řeky Berounky. Vychutnejte si klidný pobyt v přírodě a pozorujte, jak pozvolna teče řeka, která zde byla i v době, kdy se Karel IV. projížděl se svou družinou v okolí hradu na svém koni.

Karlštejn patří k nejvýznamnějším místům naší historie. U té ale samozřejmě zůstat nemusíte. Naplánujte si svůj výlet tak, abyste zažili nejen poznání, ale i relaxaci a nevšední zážitky.
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑