Romantika v ložnici? Stojí a padá na atmosféře interiéru

Udržet milostný život v perfektní formě není snadné. Na začátku je docela jedno, kde partneři tráví společné chvíle, ale postupem času zabřednou do rutiny. Ložnice se mění z hnízdečka lásky na pouhou odpočívárnu a romantika vyšumí do ztracena. Je na čase to vzdát? V žádném případě. Berte to jako výzvu k vybudování stylového místečka, ve kterém opět zažehnete plamen vášně. Co by v romanticky laděné ložnici nemělo chybět, se dozvíte v tomto článku.

Dřevo a nábytek s patinou

Romantického vzhledu ložnice docílíte především pomocí dřeva. Jeho přítomnost evokuje klid, přirozenost a vnáší do prostoru uvolněnou atmosféru. Nešetřete s ním a nebojte se ho použít na podlahu i nábytek. Znamenitou volbou bude tradiční dřevěná postel s masivnějším čelem. Zároveň se nebojte patiny – „oprýskanost“ dodává nábytku na autentičnosti a posiluje celkový dojem.

Při zařizování se neváhejte držet některého z oblíbených – romanticky laděných stylů. Je jen na vás, zda vsadíte na půvab francouzského venkova neboli provensálský styl, exoticky laděný koloniální styl, klasiku v podobě květinového stylu nebo jednoduchý až strohý skandinávský styl. Dejte na svou intuici a zvolte koncept, který na vás bude působit nejlépe.

Doplňky, dekorace a barvy

Přestaňte na ložnici pohlížet jako na místo, které navštěvujete až v pozdních večerních hodinách. Nezabíjejte romantickou náladu křiklavými a výraznými odstíny či přítmím. Naopak se vydejte cestou jemných tónů a roztomilých detailů.

zenavakci.cz_interie_cz_01

Bytový textil a dekorace pak vybírejte v souladu se zvoleným stylem – mohou to být záclony s drobnými kvítky, nařasené závěsy sahající až k podlaze, tapeta s jemnými florálními motivy, vonné svíčky, váza s čerstvými květinami a spousta dalších drobností, které se společnými silami zaslouží o romantické prostředí, ve kterém budete rádi trávit čas.
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑