Bydlení a rekonstrukce 1594042227-1-00A-800-600-1-n

Autor: redakce

0

Tapeta je osvědčenou dekorací a sedí každému interiéru

Dávno jsou pryč doby, kdy byly tapety jen papírové a špatně se s nimi manipulovalo. Nyní si můžeme pořídit designové kousky, které působí nadčasovým dojmem, a dokonce se pyšní tepelně izolačními vlastnostmi.

Jaké mají tapety výhody?

Moderní tapeta působí estetickým dojmem a lze ji nalepit na stěnu obýváku, dětského pokoje, ložnice a chodby. Originální design není jediným kladem, protože s ní chytře zakryjete nepěkný vzhled zdi. Lidé si myslí, že jsou tapety neprodyšné, ale opak je pravdou. Stěna může stále dýchat, a proto na ní nevznikají plísně. Musíme zmínit izolační vlastnosti a částečné tlumení zvuků, které se ozývají z jiných pokojů. Tyto produkty se mohou umístit na jakýkoliv povrch a ze zbytků si můžete vytvořit další dekorace. Pokud se rozhodnete pro samolepicí tapety, udělají velkou parádu na skle, kovu i plastu. Některé varianty tapet je možné omývat, což je neocenitelné zejména v dětských pokojích, kuchyni a předsíni.

Jaká je nejlepší?

Když si starší generace vzpomenou na tapetování, jdou do mdlob. Šlo to těžko a většinou to byl nadlidský úkol. Dnes je tapetování mnohem snadnější, to vše díky moderním technologiím. Velice oblíbené jsou vliesové modely, protože je možné nanášet lepidlo na stěnu i na tapetu. Manipulace je s nimi o poznání jednodušší. Pokud je chcete strhnout, sloupnou se jako nic. K dalším populárním druhům patří vinylové tapety, jsou vhodné na všechny typy povrchů, a dokonce existují varianty do koupelny. Ani papírové produkty nejsou zatraceny, záleží však na jejich kvalitě. Mohou se pochlubit hezkými vzory a cenovou dostupností. Na trhu se objevují textilní a přetíratelné tapety, ale ty nejsou zdaleka tak vyhledávané jako fototapety. Tyto výrobky patří k nejmodernějším a zákazníka osloví trendy designy, které padnou do oka malým dětem, teenagerům i dospělým.

 
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑