Zdraví suchy-drazdivy-kasel2 (1)

Autor: redakce

0

Trápí vás kašel a nemůžete si vzít volno?

Právě nyní je období, kdy se nemocem abnormálně daří, chřipku nebo aspoň nachlazení chytnete velmi rychle. Šíří se třeba ve školách či v MHD. Máte-li dostatečnou imunitu, to nejhorší se vám vyhne a potkají vás maximálně rýma, kašel. I když takový kašel dokáže také pěkně potrápit.

Existují dokonce dva druhy kašle a oba se léčí jinými přípravky. Na suchý dráždivý fungují tzv. antitusika, například Stoptussin. Tlumí totiž kašlací reflex a obnovují ochranný film na sliznici dýchacích cest. Kašel, při němž vykašláváte hlen, je označován jako produktivní či vlhký. Na něj fungují mukolytika, která hleny rozpouští, a expektorancia usnadňující odstranění hlenu. Mezi ty se řadí například přípravek Ambrobene (http://www.ambrobene.cz/suchy-kasel.php). Základem je tedy stavit se v případě potíží do lékárny a vyžádat si patřičné léčivo.

Nejlepší by bylo odpočívat

Jako při každé nemoci je tělo i při obyčejném kašli oslabené a nejvíce by mu prospělo, kdyby mohlo odpočívat. Na druhou stranu málokdo si s kašlem bere dovolenou, takže možná ani vám nezbyde nic jiného než chodit dál běžně do práce. V takovém případě si zkuste udělat aspoň volnější odpoledne. Maminky si sice dovolenou od domácích povinností vzít nemohou, ale jednou byste mohla poprosit svou drahou polovičku, ať nachystá večeři nebo s dětmi vyřeší domácí úkoly.

V práci prostě musíte přežít

Přežít den v práci s kašlem bude náročné, obzvlášť pokud v zaměstnání jednáte s lidmi. Snažte se příliš nenamáhat hlasivky, uvařte si čaj a nezapomeňte brát pravidelně vybrané léčivo. Velmi praktické jsou z tohoto hlediska třeba Ambrobene tablety (http://www.ambrobene.cz/ambrobene.php) či jakýkoliv jiný přípravek ve formě polykacích nebo cucavých tablet. Dávkování je mnohem snazší než u kapek a sirupu, které musíte dávat na lžičku.

Rýmu a kašel určitě vyléčíte, i když nebudete ležet doma. Jen to bude náročnější. Dopřejte si trochu odpočinku aspoň ve volném čase.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru ↑