Zdraví banner_5

Autor: Hedvika Remová

0

Uklízejte doma ekologicky jako my

Na ekologii se dnes hodně hraje. V obchodech s potravinami, ale i oblečením najdete eko a bio výrobky. Obvykle je poznáte už podle ceny, bývají výrazně dražší. Tradiční postupy, které neberou ohledy na přírodu, bývají prostě levnější. V uklízení to však funguje naopak. Budete-li uklízet ekologicky, ve finále ušetříte, protože nebudete muset kupovat čisticí prostředky.

Já zastávám názor, že každý by měl začít především u sebe. Můžete nadávat na to, jak velké firmy vypouští do ovzduší škodlivé látky, ale když sami nejste ani schopní třídit odpad, nečekejte změny od jiných. U nás doma nejdeme do extrémů, ale aspoň o drobnosti se snažíme. A tak jsme si před pár měsíci pořídili parní čistič.

Doma uklízíme vodní párou

Napadlo vás někdy, kolik chemických látek se nachází v čisticích prostředcích? Chemikálie a detergenty neprospívají nejen životnímu prostředí, ale ani vám. Opravdu v nich chcete žít? My ne, a proto nás zaujalo ekologické čištění od společnosti Clear World. Nechali jsme si od nich předvést a posléze i zakoupili výkonný a spolehlivý parní čistič. Vypadá trochu jako vysavač, ale zvládne vyčistit daleko více povrchů.

Čistíme jako profesionálové

Ekologické parní čisticí stroje se používají také ve školkách, hotelech a dalších velkých prostorech. Proč? Protože umožňují rychlý úklid a poradí si i se zašlou špínou. Působí do hloubky, a tak vyčistí i dlouholeté nečistoty. Snadno se s ním dostanete také do hůře dostupných míst. K tomu jsou v balení různé sady kartáčků. S jedním strojem vyčistíte spoustu povrchů, zacházení s ním je přitom velmi jednoduché. Je malý, lehký, skladný a vydrží vám dlouhá léta. Tedy my v to aspoň doufáme. Nedokážu si už představit, že bych se musela vrátit ke starému způsobu uklízení a neustále myslet na to, zda mám doma příslušné čisticí prostředky. S parním čističem od Clear World mi stačí jenom voda.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru ↑