Krása & Móda By: Kian McKellar

Autor: Hedvika Kachlíková

0

Vše, co byste měla vědět o barvení vlasů

Barvíte si vlasy pravidelně? Nebo o prvním barvení teprve uvažujete? Zjistili jsme vše, co byste o barvení měla vědět!

Jaké a kolik barevných odstínů k barvení použít?

Vždy se držte v rozmezí o tři tóny tmavší či světlejší barvy, než je vaše přirozená barva vlasů. Pak budete mít jistotu, že bude výsledek vypadat přirozeně a ladit s barvou očí a odstínem pleti. Držte se také pravidla teplých a studených tónů – např. pokud má vaše pleť a oči spíše studený odstín, na vlasy použijte taktéž studený odstín.

Jak prodloužit svěžest barvy?

Samozřejmě správnou péčí o vlasy. Používejte správné šampony a kondicionéry. Tedy ty, které jsou určeny pro barvené vlasy. Nezapomeňte také jednou týdně použít vlasovou kúru. Pokud trávíte hodně času na slunci, vždy použijte pokrývku hlavy a pokuste se vyhýbat slané a chlorované vodě. Můžete vyzkoušet vlasy oplachovat balenou vodou – voda z kohoutku může být příliš tvrdá a způsobit, že vlasy vypadají mdle a bez lesku.

Tip: Ujistěte se, že vlasová kosmetika, kterou používáte má také UVA/UVB filtry.

Zvládnu barvení sama doma?

Pokud jste si vlasy nikdy nebarvila, první barvení svěřte raději do rukou odborníka. Ten nejlépe odhadne, jaký odstín vám bude slušet nejlépe. Pokud chcete doma docílit profesionálního výsledku, vezměte si na pomoc kamarádku a inspirujte se postupem profíků – všimla jste si, že profesionální kadeřník nikdy používá jen jeden barevný odstín, ale vždy jich míchá více? Docílí tak maximálně přirozeného efektu.

Co barveným vlasům škodí?

Barvené vlasy jsou citlivější než ty nebarvené. Proto vyžadují zvláštní péči. Nejvíce jim škodí horký vzduch a chemikálie. Proto se zkuste vyhýbat použití agresivní kosmetiky a vlasy nesušte příliš horkým vzduchem. Pokud to půjde, nechte je schnout volně.

Jak nejlépe zakrýt šediny?

Zesvětlením přirozené barvy. Čím tmavší barvou totiž šediny budete přebarvovat, tím výrazněji budou vidět, až budou odrůstat. Opět platí, že vám nejlépe poradí odborník – zajděte do salónu a omrkněte, jaký postup váš kadeřník zvolí.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru ↑