Krása & Móda young woman applying cream to her face

Autor: KJ

0

Základní pravidla péče o suchou pokožku

Máte pocit, že se vaše pokožka nadměrně vysušuje? K poznávacím znamením patří ztráta pružnosti, pocity pnutí, efekt „hadí kůže“, praskání, zvýšená citlivost a v neposlední řadě intenzivní svědění bezprostředně po koupání. Nemusíte však zoufat – stačí dodržovat několik základních pravidel pravidelné péče. Kůže opět získá původní elasticitu a nepříjemné pocity pominou.

Udržujte pleť přirozeně vlhkou

Tělo proti nadměrnému vysušování aktivně bojuje přirozenou produkcí kožního mazu. Problém představuje příliš dlouhé koupání a mytí v horké vodě. Vyměňte proto hodinovou lázeň za krátké sprchování ve vlažné vodě, a pokud jste právě neabsolvovala tréning ve fitku, nesprchujte se častěji než jednou za den. Zároveň si pořiďte hydratační mýdlo určené pro citlivou pleť.

Kůži vysoušejte obezřetně a příliš ji nedřete ručníkem. Odstranila byste z ní vlhkost a přirozené oleje. Pokud vás netlačí čas, raději počkejte, až pokožka uschne sama. Případně vyměňte hrubší ručník za jemnější tkaninu.

Používejte kvalitní hydratační krém

Majitelé suché pleti se neobejdou bez kvalitního hydratačního krému. Skvělou volbou je například krém na suchou pleť Atoderm od Biodermy s vyživujícím efektem. Je určen pro suchou až velmi suchou pokožku a dobré zkušenosti s ním mají i atopici.

zenavakci.cz_bioderma-cz_com_01

Kůži trvale hydratuje, zjemňuje ji a zvláčňuje. Obsahuje výživné a restrukturalizační látky, díky kterým dochází k výraznému posílení přirozené biologické bariéry – pokožka se díky nim snáze ubrání proti dráždivým látkám. Obsah zvlhčujících látek pak zajišťuje navázání vody ve vrchních vrstvách kůže a brání jejímu vysychání. Rozdíl pocítíte již po první aplikaci.

Součástí produktové řady Atoderm jsou také sprchové gely, mycí kostka a sprchový olej.

Pozor na počasí

Vysoušení kůže urychluje studený vzduch – má tendenci nasávat vlhkost ze všeho, včetně vaší pokožky. A právě proto je suchá pleť velmi problematická především na podzim a v zimě. Nezapomeňte se teple oblékat, přes obličej noste šátek či šálu a chraňte si ruce rukavicemi.

Pleti však nesvědčí ani působení slunečních paprsků. Ostré sluníčko kůži dráždí a vysušuje ji – proto všechna nezakrytá místa chraňte přípravkem na opalování s vyšším SPF a hydratačními složkami.

Closeup on smiling young woman applying sun block creme

Pár užitečných tipů na závěr

Suché pleti příliš nesvědčí přetopené prostředí. V zimě se snažte nepřetápět a pořiďte si zvlhčovač.
– Přestaňte mýt nádobí ručně, nechte to na myčce. Anebo si alespoň nasaďte gumové rukavice.
– Používejte prací prostředky bez parfémů a barviv. Oblečení by mohlo vaší pokožku zbytečně dráždit.
– Nezanedbávejte pitný režim. Pijte dostatek tekutin a zajistěte kůži hydrataci zevnitř.
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑