Krása & Móda dámské holení

Autor: redakce

0

Zarostlé chloupky jsou noční můrou většiny žen – jak se jich zbavit?

Hladká a bezchybná pleť je pro mnohé ženy jedním z důležitých měřítek krásy, cílem, kterého se neustále snaží dosáhnout pomocí holení či depilace.  O to horší je pro některé z nás situace, pokud čas od času některý z odstraněných chloupků začne zarůstat pod povrch kůže. Výsledkem je lokální zánět, kdy postižené místo zarudne a začne hnisat. Nejen že to vypadá velice ošklivě, ale navíc to ještě pekelně svědí.

 

Co způsobuje zarůstání chloupků a jak mu předcházet?

 

Ať již odstraňujete porost na svém těle žiletkou, voskem či strojkem, zarůstání chloupků se čas od času nevyhne žádné z nás. Abyste tomuto problému dokázala předejít, je v první řadě důležité použít při odstraňování chloupků kvalitní nástroje. Žiletky či depilační přístroj by měly být vždy ostré a čisté, abyste zabránila přenosu infekce. Rozhodně se vyplatí investovat do strojku s několika břity který je k pleti šetrnější. Vždy použijte vhodný holicí krém který nedráždí pokožku, v případě depilace naopak použijte přístroj vždy na suchou kůži. S těmito kvalitními pomocníky se snadno zbavíte nežádoucího knírku a odstraníte ochlupení z podpaží, nohou či intimních míst bez obav z dalšího zarůstání.

dámské holení 2

 

Nepodceňujte prevenci

 

Před každým holením byste si měla dopřát teplou koupel, aby se póry vaší kůže otevřely a vaše chloupky změkly, díky čemuž bude holení mnohem snazší a chloupky budou méně zarůstat. Rozhodně se vyvarujte holení na sucho, nebo holení ve studené vodě. Tímto způsobem by mohlo dojít k podráždění pokožky a častějšímu zarůstání. Součástí prevence proti zarůstání chloupků je i pravidelný peeling, při kterém se odstraní svrchní, odumřelá vrstva kůže a vaše chloupky tak budou mít mnohem snazší cestu na povrch.

 

Co když se zarostlý chloupek přesto objeví?

 

I přes veškerou snahu se může stát, že se zarostlý chloupek přesto vyskytne. V takovém případě je potřeba jej co nejrychleji odstranit. Sterilizujte špendlík či jehlu a tímto nástrojem se snažte zarostlý chloupek podebrat a dostat na povrch. Poté vezměte sterilní pinzetu a nezbedný chloupek vytrhněte po směru jeho růstu. Následně místo zákroku pečlivě dezinfikujte. Odstranění zarostlých chloupků tímto způsobem je snadné, je to jako vytahování třísky.

 

Některé ženy bohužel trpí zarůstáním chloupků více než jiné. Pokud je to i váš případ, můžete zvolit laserovou depilaci, při které se koherentním proudem fotonů zničí folikul chloupku, takže již znovu nevyroste. Získáte tak hladkou a hebkou pleť, na kterou budete moci být právem hrdá.

 
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑