Rodina

Autor: redakce

0

Jak si poradit s bolestivými bradavkami při kojení? Vyzkoušejte bio-aktivní náplasti i speciální balzám

Říká se, že mateřství je pro ženu nejkrásnější období života. Jenomže v prvních měsících po narození miminka se musí potýkat s mnoha povinnostmi. Jednou z nich je naučit se správnou techniku kojení.

Některým ženám jde kojení samo od sebe, jiné se při něm trápí. Pokud se nedokáže dítko přisát, dochází k velkému problému pro něj i matku. Špatná technika kojení je nejčastější příčinou vzniku bolestivých bradavek, proto jí věnujte patřičnou pozornost. Když budete mít ochromeny bradavky, jen horko těžko své dítě nakojíte a poskytnete mu potřebnou výživu.

Prevence je základ úspěchu

Každá druhá žena má kvůli kojení bolestivé bradavky. Pokud se tedy trápíte a něco si vyčítáte, nejste v tom samy! Propadnout stresu je to poslední, co vaše miminko potřebuje. Negativní energii tak přenášíte na něho, a potom může plakat či neprospívat. Jako první se naučte kojit tak, aby byla ragáda v koutku úst dítěte. Od věci není ani změna polohy, poté totiž zjistíte, jaká vám nejvíce vyhovuje. Nevíte-li si ani tak rady, podívejte se na internetové video návody. Před kojením si na prsa přiložte teplý obklad, čímž se mléko lépe spustí. Vždy nabízejte miminku méně namožený prs a snažte se kojit v pravidelných intervalech. Novorozence však nesmíte svými limity omezovat. Některé maminky dávají svým potomků na konci kojení do úst prst, tak ho nenuceně ukončí. Dlouhé kojení totiž značí pití takzvaně naprázdno. Také prsa často větrejte.

O bradavky pečujte!

Někdy ani správná technika kojení nestačí k tomu, abychom bolestivým bradavkám předešli. Nutností je udržovat bradavky v čistotě a po každém kojení je otřít vlhkým tampónem. Zbavíte se tak zbytků mléka, které později zaschne. Trpíte-li při kojení více, dopřejte si péči speciálních balzámů a vyzkoušejte Multi-Mam Compresses, bio-aktivní nelepivé náplasti pro intenzivní péči.
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑