Rodina

Autor: redakce

0

Místo na letní tábor raději na vzdělávací kemp

Situace ve školství je v poslední době zcela nestandardní. Děti už rok téměř nechodí do školy, což se rozhodně projevuje na jejich znalostech, ale i sociálních dovednostech nebo sportovním talentu. Dá se tohle vůbec dohnat? Jistěže ano, třeba o prázdninách!

Ne, děti nemusí v červenci a srpnu chodit do školy a přijít o prázdniny. Učit se a rozvíjet sociální dovednosti mohou i zábavnější formou, konkrétně na táboře.

Pošlete dítě na letní tábor, bude nadšené

Za dob vašeho dětství byly letní tábory možná populárnější než nyní. Přesto vám radíme dítě na nějaký letní tábor poslat. Každé dítko by si tuto zkušenost mělo zažít a věřte, že spousta dětí chce z vlastní vůle jezdit na tábory opakovaně. Tento trend potvrzuje i agentura volného času Horizont, která pořádá letní tábor ve středních Čechách.

Velký zájem je zejména o tábory, jež jsou nějak konkrétně zaměřené. Tematický tábor umožňuje dítěti zaměřit se na to, co ho doopravdy baví, a v té aktivitě se rozvíjet. Může si užít tábor plný tance, bojových umění,  nebo sportu. Pozná spoustu nových kamarádů, naučí se fungovat samostatně, a hlavně zažije mnohem více, než kdyby sedělo doma za počítačem.

Dobrou přípravkou je tábor pro rodiče s dětmi

Pro rodiny s menšími dětmi se nabízí také tzv. tábory pro rodiče s dětmi. Rodiče si užijí pobyt v přírodě se svými ratolestmi, přitom se cítí jako na dovolené. Nemusí totiž dětem vymýšlet zábavu, o to se starají jiní.

Na tomto táboře se setkávají předškoláci se svými rodiči, ale i tetičkami, babičkami a dědečky. Ti tady fungují jako podpora, aby se dětem nestýskalo. Děti si vyzkouší, že takový tábor je vlastně legrace, a příští rok už pojedou samy.

20201024_124217-768x1024

Vzdělávací kempy pro opakování nenásilnou formou

Novinkou v nabídce pro letošní rok jsou vzdělávací kempy. Právě ty jsou odpovědí na nesnadnou situaci, mají dětem pomoci rozvíjet čtenářskou gramotnost, logické myšlení, osobnostní rozvoj a sociální dovednosti. Nikoliv nudně v lavici, ale aktivně v přírodě. Žádné mučení klasickou výukou matematiky nebo češtiny, nýbrž učení se hravou formou.

Tak už máte jasno, kam pojede letos o prázdninách vaše dítě? Nebojte, tábory a vzdělávací kempy snad budou, samozřejmě za dodržování epidemiologických opatření.
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑