Bydlení a rekonstrukce window-3042834_640

Autor: redakce

0

Nový koberec? Ne, vyčištěný!

Jak vyčistit koberec? Záleží na původu jeho znečištění! Vyzkoušet můžete babské rady, přípravky dostupné v obchodní síti, nebo svůj koberec jednoduše dejte do čistírny!

Káva, červené víno, rajčatové a kari omáčky, fixy, vodovky, tempery a voskovky, to vše si s většinou koberců nerozumí. Respektive na něm zanechává skvrny, jejichž odstranění nebývá vždy snadné.

Koberec odolávající nečistotám

Na případnou očistu koberce je vhodné myslet již v okamžiku jeho samotného výběru. Toužíte-li po koberci bez poskvrnky, pořiďte si takový, který většině znečištění odolává. Většinou se jedná o speciální koberce zátěžové, z polyesterových vláken či koberce z přírodních materiálů, jako jsou hedvábí, vlna, bavlna, mořská tráva a sisal. Skvrnám však odolávají i některé tradiční perské koberce. Za ty si sice připlatíte, ale tím zároveň vykoupíte od jeho náročné očisty.

Vyzkoušejte babské rady

Pokud už však koberec máte a trápíte se s jeho očistou, můžete na začátek vyzkoušet některou ze známých babských rad. Pomáhá prášek do pečiva, kysané zelí, jedlá soda i citronová šťáva. Prášek do pečiva rozsypte po ploše koberce, několik hodin nechte působit a poté vyluxujte. Skvělým čističem však je i kysané zelí. Z něj slijte vodu, rovnoměrně rozházejte po koberci, po pár hodinách odstraňte a vyluxujte. Mastné skvrny z koberce odstraní jedlá soda, a čáry z fix zase šťáva z citronu.

Dejte koberec do čistírny

Pokud babské rady nezaberou, doporučujeme vybavit se silnějším arzenálem dostupným v obchodní síti, popřípadě koberec dát do čistírny. Například pražská čistírna koberců Manipo (na internetu hledejte pod odkazem čištění koberců Praha) váš koberec spolu se špínou a prachem zbaví i hlubokých skvrn a roztočů.

Účinné, ale šetrné čištění

K čištění koberců navíc čistírna koberců Praha používá kvalitní, vysoce účinné a přitom k samotné tkanině maximálně šetrné stroje a nezávadné saponáty vhodné pro alergiky a astmatiky. Váš koberec po profesionálním zásahu navíc bude jako nový. Tak neváhejte!

 
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑