Bydlení a rekonstrukce vestavene-skrine-do-loznice-800x561

Autor: redakce

0

Vestavěné skříně přinesou do vašeho bytu eleganci a pořádek

V okamžiku, kdy přemýšlíte o pořízení nového nábytku do vaší domácnosti, je jistě dobré zvážit, zda nedat před klasickými skříněmi a komodami přednost vestavěnému nábytku. Působí totiž elegantněji a přináší rovněž řadu dalších výhod.

Princip vestavěných skříní

Pokud jde o vestavěné skříně, mají ohromnou výhodu v tom, že spoří místo v interiéru. Zejména v malých bytech, kde při pořízení základního nábytku nezbývá moc volného prostoru pro chůzi, dokážou vestavěné skříně přispět k zajímavému uvolnění místností, aniž by to bylo na úkor úložných kapacit. Montují se totiž přímo ke stěnám, takže zde nevznikají žádné mezery mezi nimi a zdmi.

Vestavěné skříně jsou vždy realizované přímo na zakázku tak, aby dokonale vyplnily požadovaná místa. Proto je nutné nejprve interiér změřit, abyste získali patřičné informace o tom, jaké má mít konkrétní vestavěná skříň rozměry. Ve spolupráci s odborníky si poté ještě proberete vnitřní členění skříně, tedy počet přihrádek a poliček tak, aby vám nábytek maximálně vyhovoval dle potřeb a představ. Samotné zhotovení nábytku a jeho montáž bývá otázkou maximálně několika dnů.

Možnost instalace v atypických pokojích

Pro vestavěné skříně platí, že se u nich nekladou meze, co se týče interiérů. Dají se montovat třeba pod schodiště, kam se obyčejná skříň zkrátka nemůže vejít. Velmi praktické jsou pak vestavěné skříně v půdních bytech, které mají šikmé stropy.

Skříně do ložnice

V ložnici obvykle není zapotřebí mít příliš mnoho nábytku. Kromě postele tak postačí jedna, dvě skříně pro ukládání nepoužívaných lůžkovin, oblečení apod. Speciální vestavěné skříně do ložnice opět šetří místo, navíc se mohou umně zakomponovat do pokoje tak, aby nepůsobily rušivým dojmem. Velmi interesantní záležitostí je pak obložení dveří skříně zrcadlem, díky čemuž doje k optickému zvětšení místnosti. Podobně se dá utvořit také samostatná vestavěná šatna, jež kromě ložnice najde své uplatnění kupříkladu na chodbě bytu.
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑