Krása & Móda

Autor: redakce

0

Hledáte nejlepší vitamíny či kolagen na pleť?

Na trhu je dnes obrovské množství výrobků, které slibují zkrášlující efekt pro naši pleť, vlasy i nehty, a současně též antiageing účinky. Obecně platí, že správné mixy vitamínů nám umí pomáhat nejen ke zdraví, ale i ke kráse. Pak jsou tady doslova životodárné doplňky stravy, které dovedou zpomalit stárnutí. Takovým je především kolagen. Naše tělo jej produkuje pouze do určitého věku. Po pětadvacítce se jeho tvorba zpomalí a po čtyřicítce zcela zastaví. Naše tělo jej čerpá na dluh ze zásob, až není kam sáhnout. Pak viditelně stárneme – stárne náš pohybový aparát i třeba pleť.

Oplatí se vědět, po jakém kolagenu sáhnout

Kolagenových přípravků je na trhu hodně. Vyznat se v nich je složité. Určitě to proto nevzdávejte. Díky kolagenu dokážeme posílit pevnost naší pokožky, postavit se jejímu ochabnutí a ztrátě pružnosti. Zpomalíme stárnutí, či dokonce omládneme. Kolagen nás však udrží mladými i zevnitř. Potřebují jej naše svaly, klouby, šlachy, chrupavky, dokonce je důležitý pro naše zuby. Tradičně se kolagen získává ze živočišných zdrojů. Nejznámější je hovězí kolagen, který se spolu s vepřovým hodí zejména pro zdraví pohybového aparátu. Jako kolagen na pleť, vlasy a nehty se doporučuje mořský kolagen, tedy ten rybí.

TIP: Nevíte si vybrat nejvhodnější kolagen? Podívejte se nejlepší kolagen na pleť.

Vitamíny pro krásu

Nedostatek vitamínů a minerálů v našem těle se umí podepsat negativně na našem vzhledu. Nejčastěji hledáme vitamíny, které by pomohly našim vlasům. Jejich vzhled totiž neovlivňují pouze používané šampony, kondicionéry a další vlasové výrobky. Krásu vlasů, jejich růst i negativní vypadávání ovlivňuje naše výživa. Nejlepší první pomocí, ale i prevencí, je užívat vhodné vitamínové přípravky. Podívejte se na nejlepší vitamíny na vlasy. Výběrem jednoho z doporučených rozhodně neprohloupíte. Dobrou zprávou je, že tyto vitamíny příznivě ovlivní i kvalitu naší pleti a nehtů.
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑