Jak kvůli vysněné koupelně nepřijít na mizinu?

Když koupelna vypadá k světu, každodenní hygiena je rázem příjemnější. Potíž je v tom, že není snadné ji zútulnit, jako je tomu v případě ostatních místností. Nová výmalba a výměna několika drobností obvykle žádnou velkou slávu neudělá. Jenomže co když nemáte prasátko, ze kterého by se po rozbití vysypaly minimálně desítky tisíc korun potřebných pro rekonstrukci? Několik inspirativních tipů najdete v tomto článku.

Luxusní doplňky koupelnu změní k nepoznání

Co udělá z koupelny o třídu lepší, jsou luxusně vyhlížející koupelnové baterie a sprcha. Můžete vsadit na univerzální chromované kousky, anebo na méně obvyklé, ale o to exkluzivnější černé lakování. Do některých koupelnových interiérů jsou zase jako stvořené retro kohoutky v mosazném provedení.

Výběr je pestrý a samozřejmě otázkou vkusu. Ovšem myslete i na praktickou stránku. Instalatéři Liberec z řemeslnického cechu EKOMPLEX připomínají, že si je lepší připlatit za kvalitnější zařízení, které vydrží mnohem déle než nejlevnější kousky.

Kromě baterií určitě zvažte výměnu umyvadla – a v případě většího rozpočtu také vany či sprchového koutu. Ale možná bude nakonec stačit, když na stěnu za vanou umístíte trochu umění. V malé koupelně budí dobrý dojem subtilní rámečky a drobnější vzory. Co třeba obrázek plachetnice?

Vyměnit můžete také držák toaletního papíru. Když bude ladit s ostatními prvky, na celkovém dojmu z koupelny to jedině přidá. Řiďte se heslem „detaily tvoří celek“ a nezapomeňte ani na drobnosti typu dávkovače mýdla, košíčků na kosmetiku a dalších nezbytných pomocníků.

Vdechněte lesk starším kouskům

Některé věci se vyplatí zrenovovat. Typický příkladem je starší koupelnová skříňka, jejíž designové zpracování působí neodolatelně i po letech. Nový nátěr z ní může udělat hvězdu. V případě potřeby neváhejte ani s výměnou dvířek či úchytů.

zenavakci.cz_ekomplex_01

Nové textilie vás nezadluží

Do čeho zcela jistě investovat nikoliv můžete, ale spíše musíte, jsou zbrusu nové ručníky a osušky. Dopřejte si nadýchané, jemné, kvalitní – a pořádně výrazné, aby v prostoru nezanikly. Naopak budou v koupelně udávat tempo.

Co s dlaždicemi?

Pokud kompletní výměna dlaždic nepřichází z finančních důvodů v úvahu, vyměňte jich aspoň několik. Třeba za nápadné mozaikové dlaždice. Anebo ty staré oživte vkusnou dekorační samolepkou.

Odborné práce nechte na profesionálech

Rozhodnete-li se přeci jen pro stavební úpravy, pečlivě zvažte, jestli na ně stačíte. Některé práce, jež vyžadují odborné znalosti, je vždy lepší svěřit profíkům. S vodou vám pomohou instalatéři z EKOMPLEXU a s uvedením elektroinstalace do provozu – zase technici z ABAXU, kteří provádí i revize hromosvodů a další elektrorevizní činnosti. Vyhnete se tím mnoha nepříjemnostem a zbytečným nákladům.
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑