Život a vztahy

Autor: redakce

0

Co potřebují kreativní švadlenky?

Ruční práce se vrací do módy. Dnes to naštěstí už není kvůli tomu, že není nic k sehnání, lidé to dělají pro radost. Jen si všimněte, kolik lidí na různých trzích, design marketech a jiných akcích nabízí své výrobky. Ručně dělané věci jsou totiž originální a bude je nosit málo lidí. Pustíte se do jedinečnosti i vy?

Šicí a vyšívací stroje vám vykouzlí sny

Může to být zábava, relax nebo přivýdělek. Pokud se rozhodnete vydělávat si ručně šitými výrobky, pak je třeba dát jim profesionální podobu. Rozhodně si nevystačíte se starým šicím strojem po mamince. Bude třeba trošku investovat, i když žádné drama to není. Produkty tradičních značek výrobců šicích strojů jsou sice dražší při nákupu, ve finále se vám to ale vyplatí. Kvalitou a servisem, protože k vybranému stroji si budete moct zakoupit komponenty, kterými vlastnosti stroje vylepšíte a navíc je seženete i po delší době, což u no name značek ze supermarketu nehrozí. Už jenom patky umí stroj zlepšit různými stehy, čímž se podpoří větší variabilita šití a vyšívání. Ve sféře šicích strojů existuje spousta typů. Možná jste slyšeli pojmy overlock a coverlock. Overlock umí klasické zapošívací stehy, které podpoří pevnost švu. Coverlock zase dělá pružné stehy, tzv. prádlové. Pak jsou tu vyšívací stroje. Už si nemusíte nic předkreslovat. Nebudete se trápit složitým dodržováním linií motivu. S dnešními inovativními stroji docílíte přesných vzorů a motivů, které stroj vyšije sám. Jestli se nevyznáte mezi značkami šicích strojů, spoléhejte na tradici. Nekupujte tedy výrobky v supermarketech, raději vsaďte na osvědčenou kvalitu. Firmu, která má letitou tradici. Takovou je Brother, jež vyrábí přímo elitní šicí a vyšívací stroje a rovněž má bohatou nabídku příslušenství.

Pro šití je třeba také vybírat kvalitní materiál, na šití pro děti se vám bude hodit teplákovina s potiskem.

Jak vám řezací plotr Brother usnadní práci?

Jak jsme zmínili, výhodou společnosti, která se specializuje na šicí stroje, je nabídka komponentů, jimiž můžete stroj vylepšit. Na cizí značku, která nemá takové množství doplňků, stěží budete aplikovat různé přídavné prvky. Klasické šicí stroje od osvědčených značek dnes nejsou kdovíjak drahé, ty nejlevnější vás vyjdou na 3 000 korun, což není vzhledem k výdrži tak hrozné. A vyšívací stroje nabízí také variabilitu v podobě doplňků, tedy softwarů s různými motivy. A znáte řezací plotry? Ty se používají jako skener. Když si vybraný motiv sami nakreslíte, řezací plotr si jej ofotí, udělá obrys řezací šablony a vy ji poté vyřežete na daný podklad. Nemusíte se trápit s designovými programy, budete mít 1:1 motiv, jež si vymyslíte. Jak vidíte, vyšívání a šití může být zábavné, nabízí bezpočet možností vypracování a zvládne to každý. Jen se podívejte po výrobcích, které jsou kvalitní a nabízí velké množství variací.
Komentáře jsou uzavřeny:

Nahoru ↑